Ik heb nieuwe leren laarzen besteld via internet. Voetmaat 37, kuitmaat 35 en hoogte 45 met een rits aan de achterkant. Nu heb ik de laarzen aangetrokken en ze zitten super! Maar........als ik mijn been buig, steekt de achterkant van de laars in mijn knieholte. Hoort dit zo en als ze straks uitgezakt zijn zitten ze beter, of zijn ze eigenlijk toch te hoog en kan ik beter laarzen nemen die iets minder hoog zijn?? Als ik op internet kijk zie ik bijna overal standaard hoogte 45 cm staan bij bestellen.
Graag wil ik hier iets meer over weten, want anders ga ik ze toch maar ruilen voor andere die minder hoog zijn. Wie heeft wat meer informatie hierover voor mij?
Dan zijn ze niet te hoog. Mijne zijn zeker niet te hoog, en ik kan niet eens fatsoenlijk in een auto stappen of op een stoel zitten. Als je been zo ver kunt buigen als wanneer je op een paard zou zitten, dan is het goed.
Hoe hoog wordt het dan meestal aangeraden om een leren rijlaars te nemen? Ik begrijp dat je 2-3 cm hoger moet nemen dan opgemeten maar hoe moeten ze dan om het been zitten? Echt duidelijk in de knieholte en over de knieschijf heen? Het gaat trouwens om laarzen met veter en rits waar ik ook mee zal springen en crossen.
Je moet ze zo hoog nemen als ze worden aangemeten, niet hoger. Alles wat je hoger doet, zakt ook extra in door de druk die erop komt. Worden ze niet mooier van. Als ze dan toch te laag zijn, dan zijn ze gewoon verkeerd aangemeten.
Als het goed is zitten ze dan in het begin lekker in de knieholtes te vervelen, maar komen ze zeker niet tot over je knieschijf!
Okee, dat wou ik even horen. Ik snap ook dat het belangrijk is dat je laarzen door een deskundig iemand laat aanmeten, maar nu kan ik het zelf ook nog controleren .
JunkDeLuxe
Berichten: 2345
Geregistreerd: 24-07-09
Woonplaats: Oost Vlaanderen
Geplaatst: 25-07-09 11:04
Heb ik ook altijd.. Misschien omdat ik gewoon klein ben, geen idee. Maar ben dus overgestapt op lage laarsjes met chaps