Ik kon mijn pony voorheen nooit losgooien in de bak, want ze sprong altijd over de rand heen! Nu vandaag heb ik het weer geprobeerd, en dit keer sprong ze dus niet!
Haar binnenoor was constant op mij gericht, dus ik wilde proberen of ze naar me toe kwam als ik me omdraaide/hurkte. Alleen mooi niet dat mevrouw kwam.
Dus nog een keer geprobeerd. Gewoon gelongeerd zonder lijn (Dit hadden we allebei nog nooit gedaan) Ze luisterde erg goed! Het duurde wat langer als met longeerlijn, maar als ik vroeg of ze wilde stappen deed ze het uiteindelijk wel! Naar de draf en galop deed ze super, en van galop naar draf ook. Ze reageerde meteen! Dus mezelf weer omgedraaid en afgewacht of ze kwam. Maar nee hoor. Dus ik ging naar haar toe. Even belonen, en een snoepje.
Ik deed een paar stappen achteruit, om te kijken of ze het snoepje dan kwam halen. Ook dit vertikte ze op het begin! Nek lang maken, en al proberen naar het snoepje te happen. EINDELIJK deed ze 3 stappen naar voren, om dan toch het snoepje te pakken.
Daarna uitgestapt zonder touw, en dan loopt ze als een mak schaap achter me aan! Ook als ik ga rennen doet ze mee..
Na het rijden/longeren/losgooien zet ik haar vaak in de stal om te voeren. Ik kan dan de staldeur gewoon openlaten, en naar het voerhok lopen. Als ik zie dat ze eruit wil stappen zeg ik UH, en daar reageerd ze ook meteen op! Dan blijft ze netjes staan tot mevrouw voer heeft gehad. Maar let ik even niet op als ze het op heeft, dan sjeest ze keihard de stal uit. Ook als ik haar bijv opzadel vóor het rijden..
Ze wil in de wei ook altijd harder lopen dan ik.. Ik moet haar vaak inhouden, of even een rondje laten lopen.
Liever heeft ze ook niet dat ik aan haar oren kom. Op het begin was het erger dan nu, want als ik gewoon doorga met aaien laat ze het op een gegeven moment wel toe.
Verder is ze echt een schatje, zal onder het rijden nooit gemeen/gevaarlijk zijn. Bokt en steigert niet, gaat er niet vandoor. Ze hapt of bijt niet in stal, en ze slaat ook niet! (Probeert ze alleen als je aan haar tepels komt, maar na een 'UH' houd ze daar wel mee op)
Dus nu vroeg ik me af; is mijn pony dominant??
Het is vooral een super lieve pony, en met de voorbeelden die ik heb genoemd valt te leven hoor