Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Lenneke_ schreef:Ik vond het toch wel heel fijn dat ik iig al een beetje gevoel had wat de trailer ging doen als ik links of rechts stuurde.
Jenny__ schreef:Wat ik wil weten is of ik mijn BE rijbewijs moet halen om met een trailer te mogen rijden.
Maya schreef:Om terug te grijpen op de vraag van TS. Het doet er niet zoveel toe wat het werkelijk gewicht is van haar paard, gezien er voor B eerder geldt wat de trailer in totaal moet hebben.
Daarnaast, als ik je auto zo bekijk, dan denk ik dat deze al zeker ongeschikt zal zijn om een trailer met een paard van dat formaat te trekken. Stel, je hebt een 1,5 paards trailer, 650 kg + 650 kg paard = 1300 kg wat je al minimaal moet hebben. Een auto die 1168 kg weegt (al doet dat gewicht er niet zoveel toe, het gaat er meer om wat ie mag trekken) zal dus waarschijnlijk al niet eens dat gewicht mogen trekken, en heeft daarnaast zeer weinig 'over' voor als je paard besluit een dansje uit te voeren.
Ik heb een vergelijkbare auto opgezocht met dat gewicht en type en bij de site van RDW ingevoerd, en die mag 1200 kg trekken.
Oftewel : ga voor je BE-rijbewijs en zoek een zwaardere en krachtigere trekauto