Dominante Merrie ---> Hoefsmid

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
W_W

Berichten: 1329
Geregistreerd: 22-05-06
Woonplaats: n.o.t.k.

Dominante Merrie ---> Hoefsmid

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-03-09 15:41

Hallo Bokkers!

Geen idee of het goed staat, anders mag het verplaatst worden :)

Ik ben in het bezit van een leuke, maar dominante merrie. Zelf ondervind ik weinig tot geen problemen met haar. Alles doet ze netjes, hoewel ze natuurlijk haar streken heeft. Ik heb haar nu ongeveer een jaar, er is mij verteld bij aankoopt dat ze braaf was bij de hoefsmid. Uit andere dingen blijkt dat ze dingen bewust hebben achtergehouden etc. Dus ik weet niet of het klopt.

In het begin was het bekappen erg lastig, ws omdat ze het niet gewend was. Ze sputterde tegen maar liet het wel toe. Het duurde wel altijd even maar het lukte wel. Na een paar keer ging het stukken beter. Heb veel met haar geoefend en anderen het ook laten doen zodat ze niet alleen het bij mij toe liet. Dit ging super, ik en anderen konden nu gemakkelijk haar hoeven krabben en op een bokje zetten. Er zijn in totaal 3 keren geweest dat ze het bij de smid perfect toe liet, dus zonder enig tegen sputteren.

Tot de vorige keer, ze was met haar voorbenen erg lastig. Dit was redelijk normaal want deed ze eerst ook. Veel steigeren en met de voorbenen slaan. Uiteindelijk ging dat heel goed en stond ze netjes stil.
Toen de achter benen (eerst 1 voor, daarna zelfde kant achter). In het begin liet ze het even toe. De smid kon goed de hoeven optillen en wat weg snijden. Dan lijkt het als of er een knop om gaat en ze laat het niet meer toe. We hebben toen zo ver mogelijk bekapt (was bijna klaar). En twee dagen erna het afgemaakt. Het afmaken was levensgevaarlijk, ze trapt gericht en het is duidelijk geen angst.

Vandaag weer. Voorbenen gingen perfect. Achter kon hij iets weg snijden en toen begon het drama. Gericht trappen, naar voren springen en dan trappen.
We hebben toen een touw om dr koot gedaan en de hoef opgetild met het touw. Ze begon weer te trappen en hebben met druk los laten en aannemen duidelijk gemaakt dat trappen geen zin had. Ik heb toen eerst haar hoef gepakt en dat ging heel goed. De smid eerst met het touw hij kon dr hoef even pakken. Maar zodra hij het mesje had begon ze weer vreselijk te slaan. Dit hebben we even volgehouden. Er was verder geen stress te zien, ook kon ik de hoef nog goed oppakken.

Het ging echt niet, elke keer als hij bukte trapte ze hem al. Gelukkig kan mijn smid goed aan de kant springen en heeft ze hem maar 1x geschampt.
Als ik tussen door de hoef probeerde te pakken trapte ze ook, maar door, door te vragen, kon ik hem makkelijk optillen. En zelfs met de vijl er overheen.

We hebben de afgelopen keren echt alles geprobeerd maar NIETS lijkt te helpen. Ik heb het idee dat mijn paard door heeft gekregen dat ze de smid kan "bewegen" en hier door dus zijn meerdere is. Ze is absoluut niet bang! Het is duidelijk dominantie.

Dit hebben we geprobeerd:
- Heel boos worden (stem)
- Heel boos worden (fysiek) denk niet gelijk dat we haar in elkaar hebben lopen meppen maar als zij trapt kreeg ze een mep. Werd het alleen maar erger van dus zijn daar snel mee gestopt!
- Geduldig zijn
- Negeren
- Praam
- Laten rennen van te voren
- Tussen door stappen
- Afleiding bieden (voer)
- Afleiding bieden (andere paarden in de buurt)
- Verschillende plekken op stal
- Andere volgorde bekappen

De hoefsmid kon vandaag echt bijna niets met haar hoeven. Achter is dus niet goed gedaan. Moet wel gebeuren dus ik ga de DA even bellen voor een verdovend middel zodat we nu iig haar helemaal kunnen bekappen. Maar elke keer verdoven is natuurlijk ook geen optie.
Dus ik vraag me af hoe ik dit kan doen, ik wil liever geen andere hoefsmid. Ik ben er namelijk bijna zeker van dat ze het bij elke hoefsmid doet!

Wie o wie heeft dé oplossing? Wat kan ik nog doen?
Het lastige is dat ze bij mij en mijn verzorgmeisjes alles helemaal toe laat. Dus ik kan haar het moeilijk leren als hij er niet is omdat ze het dan goed doet. Het is echt een dominantie probleem. Heeft iemand hier ervaring mee? Ik weet het niet meer, wil dat ze gewoon rustig is en die lieve man heel laat!

Alvast bedankt!
Laatst bijgewerkt door W_W op 03-03-09 15:48, in het totaal 1 keer bewerkt

Casarell

Berichten: 10045
Geregistreerd: 15-02-06
Woonplaats: Drunen

Re: Dominante Merrie ---> Hoefsmid

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-09 15:46

Een hoefstal???
Gebruiken ze bv ook voor trekpaarden ed..

W_W

Berichten: 1329
Geregistreerd: 22-05-06
Woonplaats: n.o.t.k.

Re: Dominante Merrie ---> Hoefsmid

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-03-09 15:49

Ja daar had mijn smid het ook over!
Ik weet alleen niet of dit helpt om het haar te leren. Het probleem met haar is wel dat als ze te opgesloten staat ze compleet kan flippen. En ik wil echt niet dat ze iets oploopt omdat ze vast gebonden staat.

Bedankt voor je tip!

ccathalijne
Berichten: 654
Geregistreerd: 18-02-09
Woonplaats: Hardenberg

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-09 15:50

Mijn pony is ook een keer helemaal gek geworden bij het bekappen op vreem terrein. We konden het helemaal niet voor elkaar krijgen, maar het ijzer moest er weer onder omdat ik over een half uur moest starten en hij niet goed liep op 3 ijzers en het ook behoorlijk glad was. We hebben toen een truucje toegepast. De pony goed bij zn hoofd vastgehouden en het voorbeen linksvoor opgetild. Toen hebben we tegelijkertijd rechtsachter het been op kunnen tillen. Dit moet je natuurlijk wel met meerdere personen erbij doen en ik heb geen idee of het werkt.Je zou het kunnen proberen.
Succes!

HindaFree

Berichten: 3288
Geregistreerd: 10-04-08
Woonplaats: Hoogwoud (WF-N-Holland)

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-09 15:51

mijn verzorg haffie had het ook naar verandering van 3 smeden is het ineens weg en gedraagt ze zig :S

Katja

Berichten: 42422
Geregistreerd: 29-04-02
Woonplaats: Utrecht

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-03-09 16:14

Verplaatst van BEH naar OPG.

Casarell

Berichten: 10045
Geregistreerd: 15-02-06
Woonplaats: Drunen

Link naar dit bericht Geplaatst: 04-03-09 22:00

W_W schreef:
Ja daar had mijn smid het ook over!
Ik weet alleen niet of dit helpt om het haar te leren. Het probleem met haar is wel dat als ze te opgesloten staat ze compleet kan flippen. En ik wil echt niet dat ze iets oploopt omdat ze vast gebonden staat.

Bedankt voor je tip!


Maar waarom flipt ze dan? Als dat ook dominantie is, zou ik ze juist goed vast zetten, zodat ze echt een keer op gaat geven.. anders blijf je dit probleem houden.
Sederen is imo geen oplossing, maar het verplaatsen/ uitstellen van het probleem..

Ik zou zo 123 ook geen andere oplossing kunnen bedenken...

W_W

Berichten: 1329
Geregistreerd: 22-05-06
Woonplaats: n.o.t.k.

Re: Dominante Merrie ---> Hoefsmid

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-03-09 00:19

Ik weet niet precies waarom ze dan flipt. Ze verteld me niet achteraf hey baas hierom flipte ik :Y) Dat is het zelfde als een paard ergens tegen aan schopt en dan vast komt te zitten, deze zal alles doen om los te komen. Ongeacht of het schadelijk is of niet...

Sederen is imo ook geen oplossing, maar omdat ik het niet meer wist vroeg ik het hier. Helaas blijken er weinig mensen te zijn die een idee hebben.
Ze moet nu wel gesedeerd worden want ze is voor bekapt en achter maar half, lijkt me niet zo prettig! Dus dat ga ik nu eerst doen en daarna opzoek naar de oplossing.

Ik kreeg via pb de tip om zelf te gaan bekappen. Op zich een optie, maar denk dat je daar voor wel even in de theorie en anatomie van de hoef moet duiken...

Bedankt voor je reactie!

ccathalijne
Berichten: 654
Geregistreerd: 18-02-09
Woonplaats: Hardenberg

Re: Dominante Merrie ---> Hoefsmid

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-03-09 18:13

En wat dacht je van het tegelijktertijd optillen van het voor en achterbeen (gekruist natuurlijk)

W_W

Berichten: 1329
Geregistreerd: 22-05-06
Woonplaats: n.o.t.k.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 05-03-09 19:02

ccathalijne schreef:
En wat dacht je van het tegelijktertijd optillen van het voor en achterbeen (gekruist natuurlijk)


Valt ze dan niet om?

Steff_

Berichten: 5394
Geregistreerd: 27-12-03
Woonplaats: Rotterdam

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-03-09 20:54

Even stipje..

Mijn pony wordt ook helemaal gek bij de hoefsmid.. is dan ook niet rustig te krijgen.. Zelfs als ze alleen al het busje ziet aankomen rijden..

Vorige keer heb ik haar verdoofd, toen ging het wel redelijk.. maarja om dat nu elke keer te moeten doen vind ik ook niks.

Binnenkort komt er een andere hoefsmid, dus ben benieuwd hoe ze zich dan gedraagd.

ccathalijne
Berichten: 654
Geregistreerd: 18-02-09
Woonplaats: Hardenberg

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-03-09 21:02

W_W schreef:
ccathalijne schreef:
En wat dacht je van het tegelijktertijd optillen van het voor en achterbeen (gekruist natuurlijk)


Valt ze dan niet om?


Ze vallen net niet om en daar haal jij je "kracht" vandaan.

romeorowan

Berichten: 2751
Geregistreerd: 29-11-03
Woonplaats: Asperen

Link naar dit bericht Geplaatst: 05-03-09 22:49

Ik kan me niet voorstellen dat de problemen met de hoefsmid voortkomen uit dominantie van de merrie. Zelf heb ik 3 dominante merries (oma, moeder, kleinkind), maar ik krijg bij jouw verhaal meer het gevoel van angst of pijn.
Vooral ook omdat ze bij jou wel braaf is en bij de hoefsmid niet. De hoefsmid associeert ze dus met iets negatiefs.

aeolusnr1
Berichten: 4303
Geregistreerd: 05-10-08
Woonplaats: St. Job in't Goor , Antwerpen , België

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-09 01:17

Ik wil het zeker proberen.
Een maandje hier op stalling, en daar dan specifiek op trainen.
Principe " No cure, no pay "

W_W

Berichten: 1329
Geregistreerd: 22-05-06
Woonplaats: n.o.t.k.

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-03-09 21:38

romeorowan schreef:
Ik kan me niet voorstellen dat de problemen met de hoefsmid voortkomen uit dominantie van de merrie. Zelf heb ik 3 dominante merries (oma, moeder, kleinkind), maar ik krijg bij jouw verhaal meer het gevoel van angst of pijn.
Vooral ook omdat ze bij jou wel braaf is en bij de hoefsmid niet. De hoefsmid associeert ze dus met iets negatiefs.


Ik snap heel goed dat je dit denkt. Dit is ook het eerste waar ik aan heb gedacht.
Ik zou niet wéten waarom ze zich opeens zo gedraagt. Er is nooit iets mis gegaan met bekappen, op 1x na. Toen was er een andere smid die haar te kort had gezet. Hier door heeft ze drie weken niet goed gelopen. Dit was vorige zomer, daarna is ze nog bekapt wat toen goed ging tot de vorige keer... Deze smid heeft haar nooit pijn gedaan en ze heeft geen reden om bang te zijn. Als je ziet hoe ze doet, zal je zien dat het dominantie is.
Ze laat het in het begin even toe en dan merkt ze dat ze de smid kan verplaatsen en begint ze steeds sneller te trappen. Al is hij nog maar bij haar flanken, en dan echt gericht op hem. Een paard die angst voelt zou willen vluchten. Dit heeft zij totaal niet, ze wil m echt op z'n "plek" zetten lijkt het wel...
Bedankt voor het mee denken! :)

aeolusnr1 schreef:
Ik wil het zeker proberen.
Een maandje hier op stalling, en daar dan specifiek op trainen.
Principe " No cure, no pay "


Ik geef mijn paard niet uit handen sorry. Ik zou op zich wel samen naar een oplossing willen zoeken maar wil precies weten wat er met mijn paard gebeurd. En dus ook kunnen optreden mocht ik het er niet mee eens zijn. Ook wil ik direct vragen kunnen stellen.
Bedankt voor het aanbod!
Je hebt pb terug ;)

cissy

Berichten: 20809
Geregistreerd: 14-10-03
Woonplaats: hut in Heicop

Re: Dominante Merrie ---> Hoefsmid

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-03-09 21:48

vraag het Monya eens, misschien heeft die nog tips

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-03-09 16:08

Jemig, wat een dominantje, en dat flippen zie je ook bij paarden die het spelletje niet kunnen winnen en vervolgens totaal uit hun plaat gaan.
TS, je schrijft dat jullie het met een praam hebben geprobeerd, hoe verliep dat?
Verder, als het echt niet anders kan, tenslotte wil je niet elke keer een enorme strijd, zou je het met deze tante een of meerdere keren kunnen proberen met een kalmeringsmiddel. Ik zeg zelf doorgaans: beter verdoven dan ongelukken...
Uiteraard kun je Monya eens vragen, misschien weet die er nog wat op!

Anoniem

Re: Dominante Merrie ---> Hoefsmid

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-03-09 18:49

Als ik jou was, zou ik het paard eerst fysiek helemaal na laten kijken. Vaak hebben paarden die de achterbenen niet willen geven, pijn in hun rug. Een beetje hoefsmid zou dit moeten weten.

Als het paard fysiek (weer) in orde is, zou ik toch eens een andere hoefsmid laten komen. Het kan namelijk zijn dat je paard absoluut geen vertrouwen heeft in deze man.

En verder zelf (weer) in alle rust, met heel veel geduld en in hele kleine stapjes oefenen met je paard.

Rebel_Jits

Berichten: 5683
Geregistreerd: 28-02-06
Woonplaats: België

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-03-09 01:45

Ik zou ook een voorbeen optillen. Wel gekruisd, anders valt ze wel op. Ze moet dan al haar energie steken in het niet omvallen, waardoor ze niet kan trappen. Want dan valt ze ;) Je kan het proberen en haar erna altijd nog verdoven.

ellepel

Berichten: 49118
Geregistreerd: 24-02-04
Woonplaats: assen

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-03-09 01:56

ik zou geheel wat anders doen en verbaasd me dat ik die optie nog niet voorbij heb zien komen??
vraag es een andere hoefsmid.
asl ze zo dominant is dan zou het heel goed kunnen dat ze hem gewoon niet mag en daarom zo dwars doet hoor ;)

Citaat:
Er is nooit iets mis gegaan met bekappen, op 1x na. Toen was er een andere smid die haar te kort had gezet. Hier door heeft ze drie weken niet goed gelopen

verkijk je alstjebleift niet op de schade die kan ontstaan door verkeerd bekappen :n
paarden gaan geheel anders lopen om de pijn te ontzien en dat is iets waar de benen natuurlijk niet op gebouwd zijn..
met alle gevolgen van dien.....

HindaFree

Berichten: 3288
Geregistreerd: 10-04-08
Woonplaats: Hoogwoud (WF-N-Holland)

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-03-09 08:32

@ Ellepel: gaf ook al zon voorbeeld maar kluisteren is een betere oplossing of zo?? heb liever dat me paard zig op zijn gemak voelt

blokje

Berichten: 7916
Geregistreerd: 24-06-05

Re: Dominante Merrie ---> Hoefsmid

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-03-09 08:40

Een hoefsmit die net zo dominats is en gewoon een klap uitdeelt als ze zo doet. Bij 'ons' op stal hebben ze er zo 1. Tja als niet van een strenge hoefsmit houd die af en toe een harde tik uitdeelt is zo'n hoefsmit niets. Maar hier stond een hengst op stal die echt gericht mepte die heeft echt eens goed op zijn donder gehad daarna stond hij wel te trillen als een rietje maar had hij wel respect gekregen en was hij de volgende keer iets makkelijker maar nog niet fijn.

blokje

Berichten: 7916
Geregistreerd: 24-06-05

Re: Dominante Merrie ---> Hoefsmid

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-03-09 08:44

Moet ze natuurlijk echt niet bang zijn. ALs je een bang paard gaat behandelen zoals hierboven komt het niet goed :P

janouk
🏆 Paardenfluisteraar

Berichten: 18932
Geregistreerd: 18-04-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-03-09 08:47

Heb je al eens geprobeerd er zelf niet bij te zijn?

Mijn paard is lastig als ik in de buurt ben, maar als ik verplicht weg moet van de VA, HS of tandarts, dan kunnen ze wel alles met haar doen. :o Ze zoekt steun bij mij en durft dan van alles. Als ze zonder mij is, en ze geen last van mijn spanning/emoties heeft, dan is ze meewerkend.
De HS roept ook altijd: ga jij maar binnen zitten wachten, ik roep je wel als ik klaar ben. :D

meggiemeg

Berichten: 12881
Geregistreerd: 08-04-04
Woonplaats: gelderland

Re: Dominante Merrie ---> Hoefsmid

Link naar dit bericht Geplaatst: 09-03-09 09:08

Heeft je paard niet toevallig een keer vast gelegen in de box of een rare misstap gemaakt met gek doen in de wei/bak?
Als het eerst wel ging en nu ineens niet meer kan het ook duiden op pijn in de rug/bekken waardoor het erg vervelend kan zijn om de achterbenen langdurig op te moeten tillen. Bekappen duurt nu eenmaal langer dan hoeven uitkrabben.