Laten keuren door eigen dierenarts?

Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
sillyhorse
Berichten: 493
Geregistreerd: 22-09-08

Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-01-09 17:58

Ik lees net de topic door over paard laten keuren in Amersfoort.
Ik zit eigenlijk ook wel met een vraag. Wil een paard laten keuren in Haaksbergen en had daar al een adres van een arts. Dat blijkt echter de eigen arts van het dier te zijn.
Enerzijds denk ik dat het niet mag uitmaken; een arts moet onafhankelijk keuren. Anderzijds vraag ik me af of dat wel mogelijk is als je het paard al jaren kent.
Wat is jullie mening hierover?
(Als je een goede veearts kent in Haaksbergen omgeving houd ik me aanbevolen. De Watermolen valt dus af)
Laatst bijgewerkt door sillyhorse op 30-01-09 18:00, in het totaal 1 keer bewerkt

C_arola
Moderator Over Paarden & Markt

Berichten: 73418
Geregistreerd: 24-05-08

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-01-09 17:59

Ik zou een eigen da meenemen om het paard te laten keuren.
Voelt voor mij gewoon beter.
Ik denk niet dat je onafhankelijk kunt keuren als je een paard al jaren kent, maar dat is mijn mening.

sillyhorse
Berichten: 493
Geregistreerd: 22-09-08

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 30-01-09 18:02

Oeps, ik ben nog steeds verbouwereerd door de snelle antwoorden op Bokt. Ik heb nog geen dierenarts en bovendien staat het paard hier twee en half uur vandaan. Daarom wilde ik een arts uit de omgeving die het paard kan keuren.

C_arola
Moderator Over Paarden & Markt

Berichten: 73418
Geregistreerd: 24-05-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-01-09 18:03

Je kan ook op google kijken naar een da in die buurt.
Ik zou niet de vaste da nemen van het paard, maar dat is mijn mening ;)

Weer een snelle reactie van mij ;)

diega

Berichten: 1254
Geregistreerd: 08-01-06

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-01-09 19:28

Als het een grote kliniek is die vaak paarden keurt maakt het niet uit.
Als het de kleine plaatselijke dorpsdierenarts is zou ik het niet doen.

Er zijn ook mobiele keurings artsen die rondrijden in een bus met rontgenapparatuur erin, dat zou je ook kunnen doen. Deze mensen zijn onafhankelijk en keuren een boel paarden dus veel ervaring.
Bv eDigit, daar heb ik m'n paarden laatst laten keuren en was er heel tevreden over. Zij werken wel voornamelijk in het zuiden des lands, maar er is er ook een die meer in het noorden zit, hoe die heet weet ik niet maar Google weet raad!
Laatst bijgewerkt door diega op 30-01-09 19:31, in het totaal 1 keer bewerkt

KiWiKo

Berichten: 51672
Geregistreerd: 19-10-02
Woonplaats: Killstraight

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst: 30-01-09 19:29

ik zou een andere arts nemen uit de regio..........

sillyhorse
Berichten: 493
Geregistreerd: 22-09-08

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 31-01-09 18:18

Ik wil het paard alleen klinisch laten keuren, dus eDigit hoeft niet. Ik ga wel een andere arts kiezen, via internet zoeken was nog wel even werk, want ik kreeg alle dierenartsen te zien, dus ook die voor kleine gezelschapsdieren. Ik heb er nu een op 20 min. afstand van de stal en ik wil graag weten of iemand hier ervaring met deze dierenartsen heeft en welke ervaring.
Het gaat om Gelre dierenartsen: kliniek Eibergen.

toosjeto
Berichten: 212
Geregistreerd: 22-01-09

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-09 19:28

ik zou het paard door een onafhankelijke da of je eigen da laten keuren maar niet door de da van het paard zelf'
in principe zou het niks uit moeten maken maar de praktijk wijst wel vaker uit dat ooit niet helemaal eerlijk kan verlopen

CarpeDiem

Berichten: 7419
Geregistreerd: 14-07-04
Woonplaats: Back in Brabant!

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-09 23:45

Ik zou m altijd door mn eigen dierenarts laten keuren. Al staat ie in timboektoe..
ALs je m koopt moet ie toch jou kant opkomen.. Dus dan kan ie meteen blijven als ie goed is

PercyLeen
Berichten: 6904
Geregistreerd: 08-01-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-09 23:47

Lezen valt niet mee :+ (ik riep dus net zo hard Greve)

Je kan ook naar Ambt Delden, net zover als Eibergen ongeveer

http://www.dapdehagmolen.nl

BarendregtF

Berichten: 152
Geregistreerd: 06-01-09
Woonplaats: Onder de rook van de mooie stad Rotterdam

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst: 01-02-09 23:52

Ik zou een andere arts nemen, je weet nooit wat er onderling wordt besproken! neem het zekere voor het onzekere.....

sillyhorse
Berichten: 493
Geregistreerd: 22-09-08

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 02-02-09 18:02

CarpeDiem schreef:
Ik zou m altijd door mn eigen dierenarts laten keuren. Al staat ie in timboektoe..
ALs je m koopt moet ie toch jou kant opkomen.. Dus dan kan ie meteen blijven als ie goed is


Ik heb ook aan deze oplossing gedacht, maar dan moet-ie eerst 2 1/2 uur hierheen rijden en als ze niet goed is weer 2 1/2 uur terug. De eigenaar en ik kunnen wel denken dat ze goed is en de gok nemen, maar wat weten wij ervan?
Ik ga zaterdag nog een keer kijken en zelf rijden en zal het toch eens voorstellen aan de eigenaar. Ze was zelf ook al met de optie gekomen om haar een maand op proef te geven.
Poeh, valt niet mee, paard kopen :)

CarpeDiem

Berichten: 7419
Geregistreerd: 14-07-04
Woonplaats: Back in Brabant!

Link naar dit bericht Geplaatst: 02-02-09 20:23

Een paard valt niet om van 5 uur op de trailer. Dus dat zou mijn bezwaar niet zijn :n

Als ie gewoon rad is als ze van huis gaat, en als ie zaterdag met het rijden Safe aanvoelt zou ik het erop wagen.

Iedere dierenarts snapt dat ie na 2,5 uur op de wagen staan soms wat stijf is(zeker jonge dieren omdat die vaak nog niet zo lang op een trailer hebben gestaan). Wij keuren m dan vaak voorlopig goed, en kijken een week later nog eventjes.

Katja

Berichten: 42422
Geregistreerd: 29-04-02
Woonplaats: Utrecht

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-02-09 23:42

Verplaatst van MD naar TAO.

hesterve

Berichten: 1981
Geregistreerd: 14-10-05
Woonplaats: scherpenzeel

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-09 00:38

Ik zou ook zeker voorstellen dat ie bij je eigen dierenarts gekeurd wordt. Ik heb een aantal paarden voor andere verkocht en als verkopende partij weet je wat je verkoopt (al kan ik ook niet aan de binnenkant kijken) maar als je als verkopende partij er al aan twijfelt of ie goedgekeurd wordt ...
Alle keren was ik ook benieuwd naar de stal waar de paarden naartoe verhuisden dus had ik zelf al voorgesteld dat de kopende partij een dierenarts uitkoos, ik het paard naar die kliniek bracht en als het paard goedgekeurd werdt dan was ie verkocht. Het laatste stukje naar stal stond ie dan ook weer bij mij op de trailer maar op risico van de nieuwe eigenaar. Het is ook niet vreemd dat als ie goedgekeurd wordt om een kleine vergoeding te vragen voor het brengen(als verkopende partij).
Jou dierenarts heeft dan gelijk je nieuwe paard gezien en mocht hij onverhoopt nodig zijn weet hij over welk paard het gaat.(en al zou het niet uit moeten maken , niet alle dierenartsen zijn even eerlijk, bewust of onbewust.)
Succes!

Koper

Berichten: 32592
Geregistreerd: 12-10-07
Woonplaats: ver van thuis

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-09 02:28

BarendregtF schreef:
Ik zou een andere arts nemen, je weet nooit wat er onderling wordt besproken! neem het zekere voor het onzekere.....

Precies ;)

Ik ben ook bezig om een paardje te kopen. Paardje staat in dorpje in Friesland, waar een dorps-da is. Daarom wil ik hem pas laten keuren als hij hier is, hij loopt rad, heeft nooit wat gemankeerd en heeft droge benen met veel bot. Het hangt natuurlijk maar net van het paard af wat het verstandigst is, als je twijfelt en niet eerst het hele eind met 'm wil rijden zou ik in de buurt van waar het paard nu staat op zoek gaan naar een veearts die ten eerste is gespecialiseerd in paarden en die ten tweede niet nu de veearts van dat paard is. Succes ermee!

fjordnina
Berichten: 8861
Geregistreerd: 14-10-05

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-09 14:24

Ik woon zelf niet al te ver van Haaksbergen af en kan je 2 dierenartsen aanraden en 1 absoluut afraden.

Aanraders:
DAP Bekenland locatie Geesteren (GLD niet OV)
DAP De Graafschap in Vorden.

De eerste is een wat kleinere praktijk en de 2e is een grote praktijk met nieuwe hoofdvestiging met de modernste apparatuur.

Een afrader is Paardenkliniek Beekvliet. Daar ga je met een gezond dier heen en komt gesloopt terug. Wij hebben hier al eens hamers door de schuur zien vliegen omdat het paard niet keurig stil bleef staan. Die komt er bij ons nooit meer in.

Vjestagirl

Berichten: 26961
Geregistreerd: 11-08-06

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-09 14:27

Ik heb mijn paard door de eigen dierenarts van de eigenaar laten keuren. Ze stond ruim 3,5 uur met de trailer verderop, en dat zagen we echt niet zitten. Ik heb keurig het keuringsraport ontvangen, die dierenarts gebelt en n gesprek mee gehad, en later het raport overlegt met mijn eigen DA, en haar toen opgehaald

CM_

Berichten: 26904
Geregistreerd: 19-04-03
Woonplaats: Stal Niveau Herpen !!

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-09 14:36

Ik zou een andere arts nemen daar in de buurt.
Zeker als je alleen klinisch laat keuren.
IK koop zelf geen paard meer zonder foto's .

Laat je foto's maken, en blijkt er later toch iets mis te zijn, wat de dierenarts op de foto's had kunnen zien, dan sta je een stuk sterker ;)

Maar goed, dat is ieder voor zich.
Overweeg je keuze voor foto's in elk geval goed.

sillyhorse
Berichten: 493
Geregistreerd: 22-09-08

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 07-02-09 21:22

Bedankt voor jullie reacties. Ik ben vandaag weer naar het paard geweest en heb erop gereden. Ik ga een afspraak maken met Gelre dierenartsen, kliniek Eibergen (vh Dierenkliniek Eibergen). Een paardenarts komt dan naar stal, dus het paard hoeft daar niet heen. Zijn er mensen die ervaring hebben met deze dierenartsen?

@Fjordnina, bedankt voor je advies. Ik was ze nog niet tegengekomen op internet, ik heb zo dicht mogelijk in de buurt van de stal gezocht.
@crossmonster, we hebben er wel over nagedacht om foto's te laten maken maar hebben toch besloten om ervan af te zien. Ik hoop dat we daar geen spijt van hoeven te krijgen.
@Vjestagirl, dit paard staat 2 1/2 uur met de auto verderop dus ik ga uit van zo'n 3 1/2 tot 4 uur in de trailer. Ik ga er wel naartoe om bij de keuring te zijn, omdat ik nog niet zoveel ervaring heb (en altijd het naadje van de kous wil weten). Ik kan dan persoonlijk nog het een en ander vragen. Ik neem wel meteen een trailer mee, want ze gaat dan natuurlijk wel meteen mee naar huis :)

fjordnina
Berichten: 8861
Geregistreerd: 14-10-05

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst: 07-02-09 22:56

Kliniek Eibergen heb ik hier ook eens een keer gehad. Niet echt een beeld bij, wilde de goedkoopste dierenarts om een merrie op te voelen. De kosten van de behandeling op zich schelen vaak niet zo veel, maar de voorrijkosten maken sommigen veel duurder dan anderen.

Ervaring met DAP Eibergen was prima verder, ze waren goed op tijd, heb netjes een merriekaart meegekregen en ze hebben gewoon netjes gewerkt. Geen echte op of aanmerkingen, maar ik heb er dus ook niet heel veel ervaring mee.

CM_

Berichten: 26904
Geregistreerd: 19-04-03
Woonplaats: Stal Niveau Herpen !!

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-02-09 08:02

Verstandig dat je bij de keuring bent.
Bij twijfel mbt de klinische keuring, altijd foto's laten maken.
Om wat voor een dier gaat het?

Ik hoorde laatst iemand, die eerst ook alleen klinisch wilde keuren, op aanraden van bokt toch foto's liet maken, en dier bleek 3 ocd's te hebben en nog een flinke afwijking.

Nu is ras en grootte ook van belang, een wpner keur ik altijd, een A tm D pony alleen indien paardgefokt, of bekendheid van erfelijke afwijkingen in de lijnen.

ikkemetwikke

Berichten: 4801
Geregistreerd: 24-06-03
Woonplaats: in 't Zeeuwse

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-02-09 15:23

mijn paard staat ook te koop.
op het moment met een kijker bezig.
ik vind het allemaal best,welke d.a ze laat komen.
ik sta op een pensionstal waar 2 verschillende d.a-praktijken komen,bijde goed anageschrijven,en eigenlijk de enige die goed beknd staan in de regio wbt paarden.
ze komen beide geregeld op onze stal,maar op de jaarlijkse enting en tanden-check na,nooit voor mijn paard,is nog nooit nodig geweest.
dus kan me noet voorstellen dat zij dan 'partijdig" kunnen zijn.

wel vind ik het moeilijk,stel dat zij het paard wil kopen, en hem bij haar wil laten keuren (heb zelf geen trailer tot mijn beschikking) geef je je paard dan zo maar mee,wat als er in de tussentijd wat gebeurt?!

pip85
Berichten: 37
Geregistreerd: 08-05-08

Re: Laten keuren door eigen dierenarts?

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-02-09 19:16

ik ben het met de meeste eens, je eigen DA meenemen.

PercyLeen
Berichten: 6904
Geregistreerd: 08-01-08

Link naar dit bericht Geplaatst: 08-02-09 19:22

ikkemetwikke schreef:
mijn paard staat ook te koop.
op het moment met een kijker bezig.
ik vind het allemaal best,welke d.a ze laat komen.
ik sta op een pensionstal waar 2 verschillende d.a-praktijken komen,bijde goed anageschrijven,en eigenlijk de enige die goed beknd staan in de regio wbt paarden.
ze komen beide geregeld op onze stal,maar op de jaarlijkse enting en tanden-check na,nooit voor mijn paard,is nog nooit nodig geweest.
dus kan me noet voorstellen dat zij dan 'partijdig" kunnen zijn.

wel vind ik het moeilijk,stel dat zij het paard wil kopen, en hem bij haar wil laten keuren (heb zelf geen trailer tot mijn beschikking) geef je je paard dan zo maar mee,wat als er in de tussentijd wat gebeurt?!


Het paard is nog niet gekeurd dus de koop zal ook nog wel niet rond zijn neem ik aan? Dan zou ik zelf als koper nooit met zo'n paard de weg op gaan :n Ik heb een paard laten keuren op locatie, zij keurden zowel klinisch als rontgenlogisch!