Er is wel een verschil tussen stamboekpapieren en een paspoort.
Dit dier heeft stamboekpapieren van het AVS, staat daar geregistreerd. Het maakt niet uit waar het paspoort vandaan komt, of het nu KNHS is of het shetlanderstamboek of het fjordenstamboek. In de tijd dat het chippen en de paspoort ingevoerd werden werd voor veel stamboekdieren een paspoort bij de KNHS aangevraagd. Zo ook bij dit beestje, want in die tijd heette de KNHS nog NHS.
Sterker nog, ik ken goedgekeurde hengsten die een NHS paspoort hebben en geen paspoort van het stamboek. En dat zijn ook gesloten stamboeken, maar dat is geen enkel probleem. Die dieren hebben een apart stamboekpapier wat los staat van het paspoort.
In ieder geval is het niet mogelijk om via het AVS een paspoort te krijgen. Dan zouden er 2 paspoorten bij een dier verstrekt worden, en dat is niet toegestaan. Een duplicaatpaspoort kan enkel aangevraagd worden bij de paspoort uitgevende organisatie waar het eerste paspoort is uitgegeven.
Tegenwoordig is het inderdaad wel zo dat paspoort vaak ook stamboekpapier is, maar dit dier is van voor die tijd.