Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
Citaat:Er dienen bij de pony's minimaal 3 wedstrijden bij het springen van de uitgeschreven selektiewedstrijden gereden te worden. Per combinatie bepalen de drie beste resultaten van de uitgeschreven selektiewedstrijden wie uiteindelijk afgevaardigd worden.
Er dienen bij de pony's minimaal 2 wedstrijden bij de dressuur van de uitgeschreven selektiewedstrijden gereden te worden. Per combinatie bepalen de twee beste resultaten van de uitgeschreven selektiewedstrijden wie uiteindelijk afgevaardigd worden.
Er dienen bij de paarden minimaal 3 wedstrijden, springen en dressuur, van de uitgeschreven selektiewedstrijden gereden te worden. Per combinatie bepalen de de drie beste resultaten van de uitgeschreven selektiewedstrijden wie uiteindelijk afgevaardigd worden.
De eerste 15 geplaatste combinaties uit de kring krijgen volgens onderstaande procedure plaatsingspunten:
15 punten voor een 1e plaats 7 punten voor een 9e plaats
14 ... 2e plaats 6 ... 10e plaats
13 ... 3e plaats 5 ... 11e plaats
12 ... 4e plaats 4 ... 12e plaats
11 ... 5e plaats 3 ... 13e plaats
10 ... 6e plaats 2 ... 14e plaats
9 ... 7e plaats 1 ... 15e plaats
8 ... 8e plaats
Combinaties van buiten de kring worden niet in de plaatsingslijst opgenomen.
Plaatsingspunten worden per totaal klassement van de rubriek toegekend, ook als er in handicap gereden wordt.
Indien de organiserende vereniging besluit om een rubriek bij de pony's in handicap te laten verrijden, wordt deze ook als zodanig meegeteld voor de selektiepunten (deze wordt dus niet meer als voorheen gesplitst gepunt)
Indien in een bepaalde klasse springen meer punten te verdelen zijn dan combinaties de barrage gereden hebben, worden alle combinaties met gelijke punten in het basisparcours, de bij die plaats bijbehorende punten toegekend (bijvoorbeeld alle 4-fouters krijgen elk de bij hun plaasting behorende punten, enzovoorts).
Indien twee proeven uitgeschreven worden, telt alleen de eerste proef mee voor de plaatsingspunten.
Bij de pony's worden bij de dressuur vanaf de L2 en bij het springen vanaf het L, beiden categorie D en E de plaatsingspunten in handicap geteld, omdat deze ook op het RK in handicap verreden zullen worden.
Bij een onvoldoende prestatie worden geen plaatsingspunten gegeven:
Dressuur: minder dan 45% van het maximaal aantal te behalen punten.
Springen: alle uitsluitingen, vrijwillig verlaten parcours, meer dan 16 strafpunten
Indien in de lijst met geselekteerden toch nog een ex aequo plaatsing voorkomt gelden de volgende regels:
De combinatie die de meeste selektiewedstrijden gereden heeft gaat voor.
Vervolgens wordt naar het resultaat van een beste 4e selektiewedstrijd gekeken
Vervolgens wordt door loting bepaald wie de meeste plaatsingspunten krijgt.
Indien er onvoldoende (reserve)ruiters geselekteerd zijn, binnen het aantal toegwezen plaatsen door de Regio, die voldoen aan alle bovenstaande procedures, komen die combinaties in aanmerking die bij minder gereden selektiewedstrijden (bv 2 wedstrijden) de meeste plaatsingspunten behaald hebben.
Per klasse wordt door de Regio vastgesteld hoeveel combinaties voor onze Kring afgevaardigd mogen worden naar de Regiokampioenschappen . Dit wordt gedaan aan de hand van een rekenmodel en kan pas toegepast worden nadat alle selektiewedstrijden gereden zijn.
MOGELIJKHEID VOOR DISPENSATIE
Het Kringbestuur houdt zich het recht voor om een combinatie dispensatie te verlenen voor bovenstaande procedures, mits voor aanvang van het betreffende wedstrijdseizoen in overleg met het Kringbestuur is besproken waarom de combinatie hiervoor in aanmerking wenst te komen.
Een vereniging dient voor een combinatie schriftelijk dispensatie aan te vragen, met opgaaf van reden, bij het secretariaat van het Kringbestuur.
Indien een combinatie pas na afsluiting van de selektietermijn dispensatie aanvraagt, kan het Kringbestuur dit in geen enkel geval meer overwegen.
Wel een beetje vage puntentelling. Bij ons gaat het juist om wie de minste plaatsingspunten heeft. 
Daantjuh88 schreef:Er is inderdaad veel verschil tussen verschillende kringen. Zo weet ik dat in onze kring (salland, overijssel) wij 2 selectie wedstrijden moeten rijden van de 3 en nog een kringkampioenschap. Zowel dressuur als springen. In de kring van twente heb je alleen een kringkampioenschap.
Urielle heeft goed google werk gedaanWel een beetje vage puntentelling. Bij ons gaat het juist om wie de minste plaatsingspunten heeft.