Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Ibbel schreef:De oprol- en inpakkosten van een kleine ronde baal (=90kg) komen op ongeveer 15 euro. Dat is dus ex maaien en schudden. Idem voor een groot vierkant pak (=400kg) zijn de maakkosten tegen de 40 euro. Grote ronde balen (=350kg) ook. Dus dat die boer ze niet gratis geeft aan iemand waar hij geen zakelijke relatie mee heeft (jij bent niet degene waarvan-ie het land mag gebruiken) lijkt me vrij logisch.
Ibbel schreef:De oprol- en inpakkosten van een kleine ronde baal (=90kg) komen op ongeveer 15 euro. Dat is dus ex maaien en schudden. Idem voor een groot vierkant pak (=400kg) zijn de maakkosten tegen de 40 euro. Grote ronde balen (=350kg) ook. Dus dat die boer ze niet gratis geeft aan iemand waar hij geen zakelijke relatie mee heeft (jij bent niet degene waarvan-ie het land mag gebruiken) lijkt me vrij logisch.
Ibbel schreef:Vooruit, 32,50. Persen en wikkelen. Persen kost 17,50, en het wikkelplastic is onbetaalbaar en kost 15 euro per pak. Oppervlakte van het land maakt niet uit, kosten worden per pak gerekend.
NenaC schreef:40€ klopt wel hoor, wordt meerdere malen geschud, dan geharkt, geperst, moet nog van het land gereden worden.
__Elizabeth schreef:Ibbel schreef:De oprol- en inpakkosten van een kleine ronde baal (=90kg) komen op ongeveer 15 euro. Dat is dus ex maaien en schudden. Idem voor een groot vierkant pak (=400kg) zijn de maakkosten tegen de 40 euro. Grote ronde balen (=350kg) ook. Dus dat die boer ze niet gratis geeft aan iemand waar hij geen zakelijke relatie mee heeft (jij bent niet degene waarvan-ie het land mag gebruiken) lijkt me vrij logisch.
40 euro om een groot pak te maken?! Dat lijkt me sterk.. Of rijden de trekkers in nederland tegenwoordig op goud?
Maar on topic als ik het zou maaien zou ik ook de productiekosten terug willen hebben. Als jij het zelf in balen gaat stoppen kost het ook geld. Maar dat ligt er wel een beetje aan om hoeveel balen het gaat. Koop jij alles wat er vanaf komt of maar een klein percentage? Als het een klein gedeelte is zou ik als ik die man was het gewoon geven voor het gebruik.
Gerritt schreef:__Elizabeth schreef:
40 euro om een groot pak te maken?! Dat lijkt me sterk.. Of rijden de trekkers in nederland tegenwoordig op goud?
Maar on topic als ik het zou maaien zou ik ook de productiekosten terug willen hebben. Als jij het zelf in balen gaat stoppen kost het ook geld. Maar dat ligt er wel een beetje aan om hoeveel balen het gaat. Koop jij alles wat er vanaf komt of maar een klein percentage? Als het een klein gedeelte is zou ik als ik die man was het gewoon geven voor het gebruik.
Ligt er maar net aan, de grote ronde balen zijn vaak duurder dan de vierkante pakken. Er worden andere persers voor gebruikt.
1. De loonwerker moet betaald worden
2. De gasolie moet betaald worden
3. De machines moeten onderhouden worden (hark, perser, wikkelaar, schudder, maaier, trekker etc)
4. Het plastic wat bij de wikkelaar hoort moet betaald worden
Al die dingen maakt dat je al snel op zo'n bedrag als 40 euro uit komt.
Toevallig werkt mijn vriend zelf bij een loonbedrijf en daar komen ze ook op die prijzen uit. Heb je een goede loonwerker dan word het verwerkt op het juiste moment van de dag en heb je dus kwalitatief GOED paardenvoer. (dat is de reden waarom loonwerkers later op de dag beginnen, omdat je 's morgens de dauw erin hebt).
Het beste koop je gras op het laatste moment van de oogst, de eerste snee zou ik niet voeren aan een paard. Ik denk 25 euro in goedkope tijden en 35/40 euro als er meer vraag is naar hooi.
Als je van het landje zelf al weet dat het geen goed landje is om te hooien (wij noemen dat vogeltjes land) dan zou ik het überhaupt niet kopen van hem. Ik voer liever hooi wat paarden de hele winter door lekker kunnen eten zonder dat ze daar klachten van krijgen.
Ja hij zou eigenlijk wel over de sloot moeten komen met dat jullie wat hooi gratis mogen krijgen van hem in ruil voor het gebruik van het land... Maar goed, wat zegt je oma daar zelf van?