Aanschaf veulen vraag

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
denisesilver

Berichten: 6292
Geregistreerd: 27-08-11
Woonplaats: Zwerf ergens door het land

Re: Aanschaf veulen vraag

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-25 18:41

Dat kruisingen of vuilnisbakkies sterker zijn, komt echt van de adopt don't shop beweging bij de honden. Je kan natuurlijk heel makkelijk aantonen wat voor afwijkingen bekend zijn bij bepaalde rassen, omdat dat gemonitord wordt. Het is daarentegen niet mogelijk iets te monitoren bij vuilnisbakken, omdat er geen stamboekorganisatie achterzit die dat soort zaken bijhoudt.

Koekie73

Berichten: 3352
Geregistreerd: 30-10-16

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-25 18:43

Cioccolato schreef:
Snapt niemand het serieus?
Weinig geld uit willen geven. Dat is de reden dat zulke 'fokkers' nog bestaan :D


Natuurlijk snappen wij dat wel. Ik hoop alleen dat iemand zelf ook gaat zien dat het niet een wenselijk iets is. De vergelijking met broodfok is wat mij betreft een terechte.

MyWishMax

Berichten: 28166
Geregistreerd: 14-11-05
Woonplaats: Zuid Holland

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-25 18:46

denisesilver schreef:
Dat kruisingen of vuilnisbakkies sterker zijn, komt echt van de adopt don't shop beweging bij de honden. Je kan natuurlijk heel makkelijk aantonen wat voor afwijkingen bekend zijn bij bepaalde rassen, omdat dat gemonitord wordt. Het is daarentegen niet mogelijk iets te monitoren bij vuilnisbakken, omdat er geen stamboekorganisatie achterzit die dat soort zaken bijhoudt.


Dit dus :j

denisesilver

Berichten: 6292
Geregistreerd: 27-08-11
Woonplaats: Zwerf ergens door het land

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-25 18:55

Mijn dressuurgefokte veulen met papieren heb ik overigens voor 5k gekocht, en er staan er genoeg met stamboek, oeps-veulens, en doordachte kruisingen op marktplaats.

Leo

Berichten: 50986
Geregistreerd: 06-12-02

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-25 19:02

Ja dat is een helder argument, daar kan ik inkomen :j Dan heb ik misschien gewoon geluk *klopt hard af*
En uiteindelijk kan ieder paard pech hebben en geblesseerd raken.

Maar ik sluit me verder aan bij Mooney, voor een recreant kunnen dit hele fijne dieren zijn. En voor mezelf sprekend was er geen sprake van een laag budget en is er nooit een euro bespaard voor mijn paard. Met alle training was een beleerde pony met papier goedkoper geweest denk ik. :D

500+ paarden is wel extreem veel, ik dacht ergens 70 te hebben gelezen maar dan heb ik dat verkeerd gezien.

BarbaLala

Berichten: 9843
Geregistreerd: 13-11-04
Woonplaats: Omgeving Arnhem

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-25 19:05

Gaat over fam W. hier toch?
Nee, je weet dan inderdaad genetisch niet weet wat je koopt. Echter als je dat wel doet heb je ook niet altijd zekerheid op een gezond dier (helaas).
Maar om dit nou met broodfok te vergelijken gaat toch echt veel te ver.
Deze mensen houden volgens mij heel fatsoenlijk paarden.
Sterker nog, ik denk dat de paarden daar gelukkiger zijn dan menig gemiddeld pensionpaard.
En vergeet niet; Niet voor iedereen is het van belang dat een paard van veulen af aan veel in de hand is.
Ik zou daar best een paard durven kopen, zeker een veulen of een 2/ (gekeurde!) 3 jarige.
Een veulen keuren heeft naar mijn idee overigens weinig nut. Wel zou ik goed letten op de bouw.

Waar ik wel wat van vind is dat ze een moederloos veulen verkopen aan iemand die er geen pleegmerrie voor heeft. Dat vind ik persoonlijk dan weer niet oké.

Maar ik denk dat TS daar prima voor leuk geld wat kan kopen.

In Een heb je ook zo'n vermeerderaar. Ik kan me topics herinneren hier op Bokt waarin paarden daar vandaan op handen werden gedragen qua lovende kritieken.
Waarom dit dan zo wordt afgekeurd snap ik niet.

Kabayo

Berichten: 15501
Geregistreerd: 30-05-12

Re: Aanschaf veulen vraag

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-25 19:56

Ik weet niet perse welke paarden of topics je bedoeld barbalala, maar in kruizen kan je ook goede overwegingen maken. Als je bijvoorbeeld een IJslander x fjord x Arabier zonder bekende ouders en erfelijke testen die zo neerwaarts al wat is en voor Frans staat en achter koehakkig (even heel random opgenoemd allemaal) gaat kruizen met een nog neerwaartsere quarter x Rocky mountain welke ook geen bekende papieren heeft en onbekende ouders vind ik dat vermeerderen

Dat is al heel anders dat je een ster sport Friese merrie hebt of een keur prestatie Welsh en die kruist met een goedgekeurde hengst met bewezen nakomelingen. Dat noem ik een wel overwogen kruising als je die daarnaast ook nog kan onderbouwen

Zo te lezen doet deze man dat niet (aanname, zo lees ik het). En dan is het al snel vermeerderen

Ik heb trouwens mijn Friese merrie als enter gekocht voor 3k. Die heeft vol papier en haar moeder is zelfs kroon sport. Dus goedkoop en goed kan altijd nog. Is wel goed zoeken
Ps, was wel 9 jaar geleden

BarbaLala

Berichten: 9843
Geregistreerd: 13-11-04
Woonplaats: Omgeving Arnhem

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-25 20:31

Ik spreek ook over vermeerderaar en niet over een fokker ;)
Een fokker is in mijn optiek iemand die raszuiver dekt en probeert om het ras dat hij gebruikt te verbeteren.
Overigens blijft een kruising een kruising, en daarmee een hele grote gok. Ongeacht of ouderdieren wel of geen papier hebben en/ of goed gebouwd zijn/ gezondheid meezit.
Daar maak ik geen verschil in.

De paarden van W. zijn naar mijn mening over het algemeen geen verkeerd gebouwde dieren, integendeel. Er zal er vast wel eens een tussen zitten, maar ik zie er veel voorbij komen waarvan ik denk; Dit soort type gebruikspaarden wordt steeds schaarser in NL.

Kabayo

Berichten: 15501
Geregistreerd: 30-05-12

Re: Aanschaf veulen vraag

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-25 21:00

Ik ken de paarden van meneer niet om er een oordeel over te vellen wbt bouw etc

Jammer dat je niet inziet dat doordacht kruizen met bewezen ouders echt wel anders is dan gewoon zomaar iets bij elkaar gooien
Bijvoorbeeld bij het Fries ras is dat bijna nodig om hun uit de erfelijke en inteelt ellende te helpen

BarbaLala

Berichten: 9843
Geregistreerd: 13-11-04
Woonplaats: Omgeving Arnhem

Re: Aanschaf veulen vraag

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-25 21:16

Het is niet dat ik iets niet inzie, ik deel simpelweg jouw mening niet :)

Kabayo

Berichten: 15501
Geregistreerd: 30-05-12

Link naar dit bericht Geplaatst: 24-06-25 21:27

Dat mag zeker :) Dan zijn NRPS en Welsh partbred fokkers vast ook vermeerderaars. Want die kruizen ook :j En zo nog veel meer stamboeken := Ik zal verder je mening respecteren en enigszins snap ik je ook wel. Alleen het is in mijn ogen iets breder dan ‘simpelweg vermeerderen’ :P

Wel goed om te horen dat de paarden van de familie over het algemeen goed uitziende paarden zijn. Voor Ts zou ik ook gewoon kijken. Het zou mij niet per direct afschrikken als je verder geen keuring of fokplannen hebt en gewoon een braaf te rijden paard wil. Maar zou dus wel iemand meenemen die even een extra kritisch oog erop gooien kan

Kabayo

Berichten: 15501
Geregistreerd: 30-05-12

Re: Aanschaf veulen vraag

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-07-25 18:49

TS heb je nog gekeken bij het veulen?

Channiechoco

Berichten: 36
Geregistreerd: 22-06-25

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 06-07-25 18:53

Kabayo schreef:
TS heb je nog gekeken bij het veulen?


Nee nog niet, helaas heb ik een volle agenda, komend weekend ga ik (EINDELIJK) kijken! :)

Hutcherson

Berichten: 8980
Geregistreerd: 21-07-13
Woonplaats: --

Re: Aanschaf veulen vraag

Link naar dit bericht Geplaatst: 06-07-25 19:29

Leuk! Ben benieuwd. Wees kritisch (ook als je helemaal verliefd bent op 1tje) en kom gerust nogmaals kijken, ook al weet je het al zeker.

Overigens heb ik ook, tien jaar geleden, mijn allereerste eigen paard gekocht na 12 jaar manege en bijrijdpaarden. Dit was ook een veulen toen ik m kocht. Ik wilde ook vanaf basis beginnen met een dier en wilde dat ie nog niet verkloot was door een ander. Ik kocht ook vanaf marktplaats, bij een botte boer, terwijl de veulentje tot de knieen in de blubber stonden. Allemaal niet best. Maar goed, dit dier ging met mij mee. Hij heeft hem keurig afgeleverd op de geregelde stal en ik kreeg er nog 2,20 euro bij als gelukbrenger. Dat vond ik dan weer een heel tof gebaar.

Al met al heeft ie 1x kreupel gelopen, 5 dagen lang, na een osteopaat behandeling. En een entrapment koliek die heel adequaat behandeld is waarvoor ik de DA nog altijd eeuwig dankbaar ben. Inmiddels issie 11 jaar en nogsteeds mn grote vriend. Merk wel dat ik een nog sterkere band heb met mn tweede paard (ook gekocht als veulentje) maar doe m voor geen goud weg. Ze hebben hier volgens mij een heel prima leven, altijd eten en altijd zelf kiezen wat je wil binnen of buiten. Dus een veulen hoeft helemaal niet slecht te zijn, kruising hoeft niet slecht te zijn, zelfs een fokker of handelaar hoeft niet slecht te zijn. Je moet gewoon poepie geluk hebben. Net als met stamboom paarden van 10-15 k.

Channiechoco

Berichten: 36
Geregistreerd: 22-06-25

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-07-25 20:48

Voor wie het nog leuk vindt om te weten. Dit weekend was het eindelijk zover!

*Plottwist* Ik ben er niet langs geweest!

Ik kwam per toeval een andere fokker tegen met leuke veulens, omdat zij niet in de middag konden (dus na de afspraak die ik al had staan in Slappeterp) ben ik daar in de ochtend langs geweest.

Daar heeft een merrieveulen mij uitgekozen, en ik was als slappe was in haar hoeven.
Wij hebben dus een American Paint Horse merrieveulen gekocht <3

fjordwijk
Berichten: 198
Geregistreerd: 30-12-09

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-25 21:10

Gefeliciteerd! *\o/* Ben benieuwd naar foto's *\o/*

Bellatrix
Lid Nieuwsredactie
The Scarlet Witch 

Berichten: 113806
Geregistreerd: 02-08-02
Woonplaats: Down The Witches Road

Re: Aanschaf veulen vraag

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-25 21:13

Oh tof! :D
Ik wil ook foto's!!

Channiechoco

Berichten: 36
Geregistreerd: 22-06-25

Re: Aanschaf veulen vraag

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-07-25 21:28

Uitgerekend vandaag deed mn telefoon lastig, dus hele geweldige foto’s zijn het niet haha.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Bellatrix
Lid Nieuwsredactie
The Scarlet Witch 

Berichten: 113806
Geregistreerd: 02-08-02
Woonplaats: Down The Witches Road

Re: Aanschaf veulen vraag

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-25 21:29

Oeh!! Die is leuk! <3
Mooi getekend.

Naam? En wat zijn je plannen met haar?

Channiechoco

Berichten: 36
Geregistreerd: 22-06-25

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-07-25 21:35

Bellatrix schreef:
Oeh!! Die is leuk! <3
Mooi getekend.

Naam? En wat zijn je plannen met haar?


Ze heet Indiana! Wij gaan de wereld veroveren!mwuahaha :=

Haha wij gaan veel veulen abc oefenen, grondwerk als ze ouder is, en daarna heeel veeel buitenritten maken en op avontuur. Misschien nog eens mee doen met een cross of iets, maar gewoon heerlijk genieten en samen oud worden <3

denisesilver

Berichten: 6292
Geregistreerd: 27-08-11
Woonplaats: Zwerf ergens door het land

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-25 21:36

Gefeliciteerd!

Bellatrix
Lid Nieuwsredactie
The Scarlet Witch 

Berichten: 113806
Geregistreerd: 02-08-02
Woonplaats: Down The Witches Road

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-25 21:37

Ok, dus niets richting western?
Toffe naam, hou je die?

Channiechoco

Berichten: 36
Geregistreerd: 22-06-25

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-07-25 21:39

Bellatrix schreef:
Ok, dus niets richting western?
Toffe naam, hou je die?


Ja onze dochter en ik vonden Indiana een mooie naam, dus die blijft.

Nee ipc niet, zelf heb ik die discipline ook niet onder de knie

Wat ik me bedacht wat ik wel heel erg gaaf vind, is boogschieten vanaf je paard, dus wie weet dat we dat samen gaan doen!

Channiechoco

Berichten: 36
Geregistreerd: 22-06-25

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 12-07-25 21:39

denisesilver schreef:
Gefeliciteerd!

Dankjewel! <3

Bellatrix
Lid Nieuwsredactie
The Scarlet Witch 

Berichten: 113806
Geregistreerd: 02-08-02
Woonplaats: Down The Witches Road

Re: Aanschaf veulen vraag

Link naar dit bericht Geplaatst: 12-07-25 21:40

Dat is super leuk! Paints hebben een fijne galop daarvoor. :D
Veel plezier met je nieuwe aanwinst, ze is prachtig!