Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
DuoPenotti schreef:Eens Popstra.
En als ze dan op de trailer staan en je kijkt hoe hard ze door de bochten scheuren of remmen en dan verbaasd zijn dat ze weer niet laden.
Zet eens een volle emmer water neer.
Na je rit moet die nog staan zonder water eruit...
Denk dat hij bij vele bij de eerste bocht al door de trailer rolt.
DuoPenotti schreef:Ja dat is zeker ook een goede.
Als je dat hebt gevoelt snap je direct waarom sommige paarden niet laden.
ja wij hebben er ook eens in gestaan met een paar man om met zijn alle naar een wei te gaan 2 km verderop.
Ja vroegah, toen foute dingen zonder gordel enz nog gebeurde
Popstra schreef:blijft het paard stokstijf in de ankers dan zet je hem flink achterwaarts en begin je weer opnieuw met die kleine stapjes. achterwaarts moet wat lastig zijn zodat ze beginnen te begrijpen dat voorwaarts loont. Dus ook niet weg laten keren van de klep naar links of rechts. Enkel voor of achterwaarts opnieuw en opnieuw
geen bemoeials er bij laten. alleen jij met je paard en een bult geduld. Dan komt je al een heel eind.
Popstra schreef:Bij weg draaien voor de klep en dan weer terug naar begin lopen beloon je ze om niet die klep te kiezen.
Citaat:Je moet het ze wat lastiger maken voor die klep en de klep en traler beloning laten zijn als zijnde rust punt
Popstra schreef:het gaat altjd fout als er te veel druk bij komt kijken. en laat dat nu de crux zijn, die druk! Veel mensen beginnen te snel met dwang middelen omdat men dan toch geduld verliest of haastig gaat zijn of dat er bemoeials bij komen die het ,,wel even voor elkaar denkenn te krijgen,,
meeste mensen hebben nog nooit een paard uberhoupt leren wijken voor LICHTE druk voor voorwaarts, opzij en achterwaarts.
die achterwaarts kan je heel goed helpen bij trailer laden. echter moet je er gewoon de tijd voor nemen en dan liefst een hele ochtend of middag.
maar leer eerst het paard eens bij de minste druk te wijken. grondwerk dus met een touwhalstertje om en heel veel geduld en herhalen.
eer dat lukt ga je eens richting een trailer of iets met laad klep. daar laat je het paard stapje voor stapje naar voren komen. 1 stap is gelijk druk er af, rust en belonen en zo bouw je verder.
blijft het paard stokstijf in de ankers dan zet je hem flink achterwaarts en begin je weer opnieuw met die kleine stapjes. achterwaarts moet wat lastig zijn zodat ze beginnen te begrijpen dat voorwaarts loont. Dus ook niet weg laten keren van de klep naar links of rechts. Enkel voor of achterwaarts opnieuw en opnieuw
geen bemoeials er bij laten. alleen jij met je paard en een bult geduld. Dan komt je al een heel eind.
M1994 schreef:Autumnn schreef:Paardentaxi Amsterdam
Raad ik niet aan in dit specifieke geval. Het zijn absoluut handige mensen met hart voor paarden, maar gebruiken voornamelijk trucjes. Het is leuk als het paard er bij hun op gaat, maar je lost het probleem er niet mee op.
Lieser schreef:Shenavallie schreef:50 euro is echt veel te weinig voor een zzper met zulk gevaarlijk werk.
En een hoefsmid dan? Die doet ook 'gevaarlijk' werk en vraagt ook geen torenhoge bedragen.
esje01 schreef:Ik lees heel veel, diverse situaties, tips etc.
Maar TS reageert niet meer, dus ik vraag me af of haar probleem is opgelost of dat ze is overweldigd is door de hele ontstane discussie
Shadow0 schreef:Popstra schreef:Bij weg draaien voor de klep en dan weer terug naar begin lopen beloon je ze om niet die klep te kiezen.
Dat hangt helemaal af van je timing. Als je dat doet op het moment dat je paard al in een blokkade is, dan kan dat inderdaad functioneren als versterking daarvan
Maar als je dat echt voor bent, dan kun je dat omdraaien. Geen trailerladen maar het opstapperron was bijvoorbeeld voor 1 pony echt onoverkomelijk. Daar werkte het juist heel goed om al heel vroeg af te wenden. "Jij maakt je zorgen dat we naar het perron gaat, maar dat gaan we helemaal niet hoor, kijk maar." dus ruimschoots er langs zonder spanning, daarna steeds een beetje dichterbij, zonder spanning. Tot de ruimte eromheen dus vooral neutraal werd. Uiteindelijk kon ik ook via voltes draaien en op die voltes regelmatig stilstaan, geheel toevallig pal voor het perron uitkomen met stilstaan.
(De volgende stap in de training hebben toen helaas niet kunnen zetten, omdat de pony ziek werd. Maar het normaal maken van de omgeving van dat perron gebeurde door steeds op tijd weer een andere kant op te gaan, en toch steeds een beetje dichterbij te komen.)Citaat:Je moet het ze wat lastiger maken voor die klep en de klep en traler beloning laten zijn als zijnde rust punt
Volgens mij moet je dan beginnen het juist lastiger te maken NA en weg van de klep, niet ervoor. De spanning die opgebouwd wordt moet niets met de trailer te maken hebben.