Ik heb een shetlander waar ik eigenlijk niks anders mee doe dan wandelen, dit vind hij wel leuk (alleen als zn pony vriendinnetje ook mee gaat) maar ik weet ook eigenlijk niet wat ik anders met m moet doen. Met die andere shet doe ik wel vaker los werken maar hij is lastig te motiveren in de bak ofz, ook nog een probleem hij heeft een blessure aan zijn achterbenen dus dingen zoals springen, mennen, rijden, etc. etc. kan niet. Ik heb wel eens gedacht aan vreiheidsdressuur maar weet niet hoe k daarmee moet beginnen (hij vind zoiets wel erg leuk).
Iemand ideeën wat ik kan doen? of tips voor beginnen met vrijheidsdressuur?
Ik doe dressuur aan de lange teugel, fietsen. En vandaag ben ik wezen zwemmen, met het mooie weer.
JosefienE
Berichten: 444
Geregistreerd: 02-08-18
Woonplaats: Dordrecht
Geplaatst: 31-07-24 17:12
Lange lijnen, werken aan de hand, balkjes stappen, fietsen als dat gaat. Qua vrijheidsdressuur kun je beginnen met kusje, jambette, nee schudden, iets vasthouden vinden ze hier heel leuk, op een blok staan, heen en weer stappen, rondje draaien, etc etc.
Mijn shet vind de bak ook niet zo leuk, maar sinds ik met voerbeloning werk is hij ook daar erg enthousiast om samen te werken
mika11
Berichten: 11514
Geregistreerd: 12-12-10
Woonplaats: Noord Veluwe
Geplaatst: 31-07-24 17:27
Wat voor blessure heeft hij aan z'n achterbenen? Dat hangt er denkbaar ook nog wel vanaf wat wel of niet mogelijk is.
weet het niet precies, iets bij zn knieën iniedergeval.
mika11
Berichten: 11514
Geregistreerd: 12-12-10
Woonplaats: Noord Veluwe
Geplaatst: 31-07-24 19:28
Dan zou ik eerst navragen wat hij precies heeft. En wat hij mag doen qua beweging of oefeningen. Je wilt niet dat je per ongeluk de blessure erger maakt. En als de pony pijn heeft , heeft hij vast ook niet veel zin om mee te weken, kan misschien wat bozig reageren?
Als hij echt pijn heeft kunnen bepaalde kunstjes en of lang lopen ook al pijnlijk zijn, overleg even met de eigenaar wat mag en kan. Ik denk dat je op Youtube erg veel kan vinden, met welke kunstjes en hoe je die aan moet leren. Gewoon letten op je dier en kijk wanneer het teveel is\word voor hem,
ik weet het (en ik ben de eigenaar :p) lang lopen is opzich geen probleem 2 jaar geleden ook 3 dagen achter elkaar 15 km gelopen per dag hij had nergens last van
Onali
Berichten: 18971
Geregistreerd: 16-03-06
Geplaatst: 31-07-24 19:59
gertjeshet schreef:
weet het niet precies, iets bij zn knieën iniedergeval.
Misschien wel handig om dat eerst te weten voordat je andere dingen met het beestje gaat doen.
fohadie
Berichten: 4803
Geregistreerd: 03-05-11
Woonplaats: Muggendonk
Geplaatst: 31-07-24 20:24
Is het echt je eigen shetlander of je verzorgshetlander? Eerst is het handig om te weten wat hij nu precies aan zijn benen heeft. Dat kan je aan de dierenarts navragen. Misschien dat de dierenarts ook tips heeft wat je nog meer met hem kan doen?
het is echt die van mij en zijn knieschijven zijn weg ofz.
mika11
Berichten: 11514
Geregistreerd: 12-12-10
Woonplaats: Noord Veluwe
Geplaatst: 31-07-24 21:24
Ik denk dat het wel jouw pony is, maar je ouders zijn verantwoordelijk voor jou en voor de pony. Je ouders zullen wel weten wat je pony precies mankeert, en wat hij nog mag doen. Dat zou ik eerst wel willen weten, als ik jou was. Dat je pony een paar jaar geleden hele einden kon lopen wil niet zeggen dat het nog zo is.
fohadie
Berichten: 4803
Geregistreerd: 03-05-11
Woonplaats: Muggendonk
Geplaatst: 31-07-24 21:41
gertjeshet schreef:
het is echt die van mij en zijn knieschijven zijn weg ofz.
Dat laatste mag ik toch hopen van niet. Misschien dat je ouders niet zo veel verstand van paarden hebben, daarom zei ik dat de dierenarts vast wel weet wat er aan de hand is en wat er nog wel en niet kan.
troi
Berichten: 17492
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle
Geplaatst: 01-08-24 10:20
gertjeshet schreef:
het is echt die van mij en zijn knieschijven zijn weg ofz.
Dat zal wel niet, zonder knieschijf kan een pony niet lopen.
Wel belangrijk om te weten. Je ouders vragen? Anders de vaste dierenarts bellen?
Een knie die soms op slot schiet? Dat is wel een shetten kwaaltje.
Bewegen is in dat geval goed, maar het liefst veel recht uit en juist niet te krappe bochten enzo.
10_5
Berichten: 7
Geregistreerd: 31-07-24
Geplaatst door de TopicStarter: 31-08-24 21:55
wat er is is zijn kniebanden waren gescheurd
Samantha943
Berichten: 1
Geregistreerd: 20-09-24
Geplaatst: 20-09-24 19:54
Het klinkt alsof je goed nadenkt over wat het beste is voor je shetlander, vooral met die blessure aan zijn achterbenen. Misschien zou je kunnen beginnen met lichte oefeningen zoals balkjes stappen of wat simpelere vormen van vrijheidsdressuur, zoals een kusje geven of rondjes draaien.