Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne


MysticTinker schreef:Ik zou eerst andere oplossingen proberen te vinden. Ander bit werkt misschien wel voor een tijdje, maar daarna zal de mond van je paardje steeds harder worden, en is ook dat scherpere bit weer niet scherp genoeg.. En dan is de vraag, waar houdt het op?
Een groot deel zul je waarschijnlijk rijtechnisch kunnen oplossen. Vantevoren longeren wil nog wel eens helpen. Bij sommige paarden helpt het heel goed om met lossere teugels te rijden, of zelfs bitloos, zodat ze zich minder opgesloten voelen, geen pijn in de mond, en daardoor rustiger worden.. En je kan eens een fysio laten komen. Paarden met pijn in de rug of nek bijvoorbeeld willen ook wel eens dribbelen en bokken.
Misschien kun je iets veranderen qua voer? Hoeveel voer je nu? En magnesium-suplementen, en banaan, zorgen ook voor meer rust.
Hoelang staat je paard op wei? En in een kudde? Ook sociaal zijn met andere paarden, en veel beweging op wei, kan rust in het hoofd brengen. De hele dag wat te doen hebben zorgt ervoor dat de bom niet in één keer ontploft, maar langzaam leegloopt![]()
Dus genoeg mogelijkheden, nu alleen nog de goede voor jouw paardje vinden