Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja, C_arola
Wiesje schreef:staartriemen wordt ook vaak gebruikt bij paarden zonder/ met weinig schoft. zowieso worden ze in het mennen heel vaak gebruikt dus zielig is het echt niet.
waar je dan weer wel op moet letten is dat het niet de staartriem alleen is die het zadel op z'n plek houdt! Want daar is ie niet voor bedoelt.
EmptyWords schreef:als het zadel naar voren schuift, en dat gaat trekken aan de staartriem...lijkt mij niet prettig, goed kijken hoe je pony erop reageert!!

Lady_Mad schreef:Ik vind het niet zielig, beter dan dat het zadel veelste ver naar voren ligt toch?

detour schreef:Het is bij Shetten nu eenmaal lastig iets te vinden wat goed ligt dus als zo'n riem helpt, zie ik het probleem niet.
draumpje schreef:een staartriem is toch ene symptoombestrijder
het zadel schuift, dus de kans dat het niet past is 99%
staartriem eraan, hey het blijft liggen...
maar de neiging tot schuiven is er nog steeds, het zadel ligt nog steeds niet optimaal , alleen heb je er als ruiter niet direct last meer van
maar de druk van het schuiven komt wel op de staart te liggen, wat niet comfortabel is
bij ijslanders werd ook nog al eens ene staartrem gebruikt in het verleden , maar als je een paard hebt wat moeilijk ontspant is de kans dat hij met staartriem gebruikt ontspant echt nihil ...
wat voor mij toch een duidelijk teken van onbehagen is
ik zou eerder iemand even naar het zadel laten kijken om er zeker van te zijn dat het past , kans is heel erg groot dat het niet goed ligt momenteel ,
eventueel laten opvullen indien mogelijk , of ander zadel
is betere oplossing dan ene staartriem
dat er bij het mennen een staartriem word gebruikt, prima, maar dat is niet om een redelijk flink gewicht op zijn plek te houden (zadel plus ruiter) dara komt heel andere en vel minder dru op de staart dan bij een schuivend zadel wat er door tegen gehouden moet worden
draumpje schreef:kijk anders eens naar een pad met antislip aan de onderkant met iets opvulling aan de voorkant
is in mijn ogen en betere oplossing dan een staartriem als je geen ander zadel erop gooit
gewicht en druk aan de staartwortel hangen is in mijn bescheiden mening nooit een handige oplossing

Bora_ schreef:Het is niet zielig hoor, het is pas zielig als je met het zadel over zijn hoofd heen glijd.
Kuggur schreef:In Nederland lijkt het me redelijk onnodig, hier vaak onontbeerlijk.