Moderators: C_arola, Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, Neonlight, Sica, NadjaNadja
shetlandfan schreef:Ik heb er vroeger veel mee gereden en vond dat best wel prettig. Het was in het begin wel even wennen.
De beugel zoals op het plaatje zat bij mij aan de linkerkant. En zo zat hij voor mij goed. Deed ik die aan de rechterkant kreeg ik juist ergere kapstokken!
Mariska89 schreef:Ik heb de beugel zoals afgebeeld ook aan de linkerkant zitten,met a-symetrische beugelblokjes erin.Ik heb geen kapstokjes meer hoor
Nouvel schreef:De lange kant moet naar binnen, dat is de langste kant, dus aan die kant hangt 'ie het laagst, dat is de bedoeling van die schuine beugels... (dat de binnenkant van je voet lager is dan de buitenkant)
Je ziet ze inderdaad heel vaak verkeerd om zitten.
Ik heb ze ook, moet altijd even goed kijken als ze eraf zijn geweest hoe ze weer moeten!
(de beugel van het plaatje hangt dus inderdaad vanaf je paard gezien rechts, met het gat naar buiten zoals al aangegeven)
Siersma schreef:Ik heb ze niet, maar heb van die scheve blokjes. Moet daar dan de hoge kant binnen? Of snap ik t niet? Ik heb nu de hoge kant buiten, zit t lekkerst.
Revanches schreef:Nouvel schreef:De lange kant moet naar binnen, dat is de langste kant, dus aan die kant hangt 'ie het laagst, dat is de bedoeling van die schuine beugels... (dat de binnenkant van je voet lager is dan de buitenkant)
Je ziet ze inderdaad heel vaak verkeerd om zitten.
Ik heb ze ook, moet altijd even goed kijken als ze eraf zijn geweest hoe ze weer moeten!
(de beugel van het plaatje hangt dus inderdaad vanaf je paard gezien rechts, met het gat naar buiten zoals al aangegeven)
Simpelere uitleg:
De lange(bolle) kant moet altijd naar buiten hangen.
De korte kant hangt aan de buikzijde paard.
Zodoende heb je het "schuine blokjes"idee, zoals Nouvel ook al uitlegde.
Er staat tevens een R en een L in de beugels om verwarring te voorkomen.