Zoals de titel al zegt, mijn pony wil het bit niet goed aannemen. Hij is sinds 2 jaar onder het zadel, en heeft eigenlijk nooit echt goed het bit aan willen pakken. Hij loopt vaak met zijn mond wat open, hangt erop of kruipt er wat achter. Verder is hij met rijden braaf, maar niet lekker ontspannen. Hij schuimt ook nooit. Ook heeft ie al last gehad van bulten op zijn onderkaak, waarschijnlijk veroorzaakt door een slecht passend bit. Die zijn na rust vanzelf weggegaan (op advies van DA).
Ik heb inmiddels al verschillende bitten geprobeerd: enkelgebroken, dubbelgebroken, watertrensjes, bustrensjes, en een liverpoolstang (het is de bedoeling dat de pony ooit voor de kar gaat
). Ook hebben we bitloos rijden geprobeerd, dat ging op zich prima. Zijn gebit is een tijdje geleden ook nog helemaal nagekeken, en dat zag er goed uit. De pony wordt door zijn verzorgster recreatief gereden en loopt af en toe in een clublesje. Kan iemand mij vertellen wat ik nu het beste kan doen om mijn pony toch lekker ontspannen aan het lopen te krijgen?