Hallo allemaal!
Ik heb een vraagje voor de kenners.. Ik heb een heel lief paard, 5 jaar en hartstikke braaf..
Maaar.. met springen wordt zij dol enthousiast.. Opzich hartstikke leuk natuurlijk, alleen gaat ze de laatste weken echt haar eigen gang zodra ze gesprongen heeft.. Ze neemt me echt in de maling.. Zodra ik aan galopeer, is ze niet meer te houden.. Zodra ik afrij op een hindernis gaat zij gewoon op haar eigen tempo en is haar tegenhouden of op een volte rijden niet meer mogelijk.. Ze wilt alleen nog maar springen..
Nu heb ik een zachte handgebruik, en zij een zacht mondje en dat wil ik graag zo houden.. Alleen gaat het op deze manier niet goed, want om haar tegen te houden leg ik ook druk op haar mond.
Nu zat ik zelf te denken om misschien met springen een mexicaan te gebruiken, omdat ik dacht dat dat meer druk op de neus legt, dus wat strenger werkt op de neus. Dat vind ik beter dan een strenger bit.
Ik rij nu op een zacht dubbele gebroken bitje, en voor de dressuur is dat perfect.. Alleen met springen wordt ze echt te sterk. En ik wil liever iets meer druk op de neus leggen dan iets meer druk op de mond.. Omdat ik dat zachte mondje wil behouden.
Weet iemand of een mexicaanse neusriem kan helpen? Zo niet, iemand andere opties?
Groetjes Agnes.