hoi ik heb nu voor mijn paard een dubbel gebroken bit nou kreeg ik te horen dat ik beter met een rubber ongebroken bit kan rijden wat is daar beter aan nou ik hoop het snel te horen
Welk bit je het beste kan gebruiken is erg verschillend per paard. De één vind het ene bit erg fijn en de ander loopt er verschrikkelijk op. Een dubbel gebroken bit, schijnt erg vriendelijk in te werken, mits de hand natuurlijk ook vriendelijk is. Waarom is jou dat bit aangeraden dan en door wie?
Dat is inderdaad per paard verschillend. Een rubber bit zou ik je afraden, dat is heel ruw in de mond en kan zelfs blaren veroorzaken. Kunststof is wel wat gladder. Maar een gewone rvs ongebroken trens kan ook heel fijn zijn. Dat is in ieder geval de zachtste trens, omdat deze niet kan dubbelklappen en dus niet in het gehemelte kan prikken.
heey tara je kan beter doris rijden op het bit waarmee hij bij de vorige eigenaar ook is gereden. een dubbelgebroken is 1 van de zachtste bitten die er zijn, de rubbere is nog zachter maar als hij hier fijn op loopt is het niet nodig.