Ik heb gister bij Divoza een shetzadeltje gekocht, pinokkio en nu zitten de gaatjes in de zingelstoten (van nylon) wat laag en er moeten er eigenlijk een paar bij. Hoe kan ik in nylon gaatjes maken ? Iemand misschien ervaring. Of zou ik ervoor naar divoza moeten gaan ?
Ik had een keer een nylon hoofdstel gekocht die kleiner gemaakt moest worden. Ik had toen met een hete speld gaatjes gemaakt. Dan smelt je het gaatje breder en doordat het gesmolten is gaat het niet ravelen. Gewoon zon speld met een knopje erop. Die hou je in de vlam en dan kun je zo het gaatje maken.
Je kan er met een tang gaatjes bij maken maar dan moet je ze daarna wel met een hete breinald dichtschroeien anders gaat het rafelen.Als je de breinaald even boven het gasstel houd wordt hij warm genoeg.Ik heb een tuig van nylon en heb zo ook gaatjes bijgemaakt.
De optie met het ijzeren ringetje door de schoenmaker is het beste ja, ik heb zoiets ook wel eens laten doen, dat blijft prima. Met een hete spijker gaat het ook wel, maar kans dat het uiteindelijk toch gaat rafelen is groot.
Met de soldeerbout Zo doe ik het altijd. Een spijker wordt niet heet genoeg, en je hebt kans dat je je vingers verbrandt, en een soldeerbout gaat er doorheen als door boter