Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Precious20 schreef:Heb jij een schriftelijke overeenkomst met de zadelverkoper dat als het zadel niet zou passen dat hij het passend maakt of terug neemt?
Zo niet dan... tja dan heb je pech. Zij zijn dit nl. niet verplicht.
#Ymke# schreef:Ho, dat is dus niet waar! Volgens de consumentenbond mag je een artikel waar je niet tevreden over bent binnen 6 maanden retourneren. Zij zijn dan verplicht om je geld terug te geven.
Katja schreef:Misschien is het handig om niet te reageren op een vraag als je niet bekend bent met de NL'se wetgeving op dat gebied.
ThaGirl schreef:#Ymke# schreef:Ho, dat is dus niet waar! Volgens de consumentenbond mag je een artikel waar je niet tevreden over bent binnen 6 maanden retourneren. Zij zijn dan verplicht om je geld terug te geven.
Maar mag je dan bijvoorbeeld een kledingstuk of een boek ook terug brengen na 6 maanden, ook al staat er op de bon dat je moet ruilen binnen 2/4 weken?
ThaGirl schreef:Maar mag je dan bijvoorbeeld een kledingstuk of een boek ook terug brengen na 6 maanden, ook al staat er op de bon dat je moet ruilen binnen 2/4 weken?