Ik heb al ongeveer 5 1/2 jaar een Hulsebos dressuurzadel, hetgeen me prima bevalt. Het ligt nu op het tweede paard, en een paar maanden geleden is het opgevuld en aangepast aan de bouw van mijn paard, zodat het weer optimaal ligt. Nu is het alleen zo, dat het de laatste weken is beginnen te kraken. Eerst heel zachtjes, maar eigenlijk steeds harder. Vandaag werd ik er echt gek van, bij iedere drafpas een flink harde kraak en dat rijdt niet lekker. Ik heb het zadel helemaal nagevoeld om te kijken of er niks fout zat. De boom is (uiteraard) ook gewoon helemaal intact, er is ook niets met het zadel gebeurd verder. Het kraakt aan de voorkant, bij de voorboom aan beide zijkanten lijkt het wel.
Wat zou ik hieraan kunnen doen (behalve Hulsebos bellen, dat ga ik morgen doen als ik het gekraak niet weg krijg) ? Zadel misschien heel goed invetten of zo? Ik ben niet zo'n type die zijn zadel wekelijks in het vet zet, maar misschien moet ik dat juist wel doen?
@ ravellie: ik gaf zelf al aan morgen met Hulsebos (zadelmaker) te bellen om advies te vragen, maar ben benieuwd of er hier mensen zijn met gelijksoortige ervaring die advies kunnen geven. De boom is 100% zeker niet beschadigd trouwens.
@ dealer: jij bedoelt dus tussen de onderste en bovenste zweetbladen denk ik?
@ harnessmaker: kan een boom spontaan gebreken gaan vertonen dan? Ik weet pertinent zeker dat het zadel niet is gevallen (ben zelf de enige die het gebruikt en in handen heeft) en bij de laatste zadelcontrole nog geen 2 maanden geleden was er nog niets aan de hand.
1 van mijn vorige zadels kraakte ook zo verschrikkelijk bij elke pas die mn paard zette. Toen moest ik toevallig naar de zadelmaker om hem op te laten vullen en gaf aan dat ie zo irritant kraakte. Hij zei idd ook dat van talkpoeder, maar toen hij het zadel open had liggen om het op te vullen bleek de boom op 2 plaatsen gebroken. Plotseling want er was NIKS met het zadel gebeurd. 2 jaar daarvoor was mn paardje met het zadel op gevallen, hierna is het zadel nog gecontroleerd door dezelfde zadelmaker. Het kan dus echt plotseling komen, ik zou even langs de zadelmaker gaan om het zeker te weten. Anders kun je alsnog talkpoeder gebruiken.
bij nieuwe zadels zou ik het geluid idd nog kunnen relateren aan het leer wat kraakt maar i zou voor de zekerheid je voorbook laten checken als i jou was.. toch even het zekere voor het onzker nemen een boom kan idd ook zonder vallen opeens gebreken gaan vertonen als je pecht hebt is dit het geval maar daar kom je alleen achter als je het laat checken i bedoel , better safe then sorry toch?
mijn vorige zadel begon ook op den duur te kraken omdat ik het niet vertrouwde ben ik naar de zadelmaker gegaan en er bleek dus een klinknagel los te zitten, dit kon gelukkig nog verholpen worden... Ik zou dus zo snel mogelijk het zadel na laten kijken..het zekere voor het onzekere..