Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Caira schreef:Ik ga voor een pelham, waarom? Een pessoa is een stangbit zonder kinketting, ligt dus vreselijk onstabiel en is niet fijn voor een paard. Een pelham op een goede manier bevestigd ( dus 2 teugels en niet zo'n pokkeriempje) daar valt prima mee te rijden.
Wilawander schreef:Caira schreef:Ik ga voor een pelham, waarom? Een pessoa is een stangbit zonder kinketting, ligt dus vreselijk onstabiel en is niet fijn voor een paard. Een pelham op een goede manier bevestigd ( dus 2 teugels en niet zo'n pokkeriempje) daar valt prima mee te rijden.
Pessoa bitten zijn niet altijd stangen. je hebt ze als appel bit (kusnstof), dubbelgebroken, enkelgebroken enz.
danamuts schreef:pessoa bit heeft 1 klein ring waar de bakstukken aan zitten, dan een grote ring waar het mondstuk aan zit en dan nog 1,2 of 3 kleine ringen waar je de teurgels aan kunt gespen. dus ook altijd een hefboomwerking, omdat je de bakstukken en de teugels niet aan dezelfde ring maakt.
MysticTinker schreef:Je kunt misschien een pessoabit nemen met twee teugels, eentje in de grote ring (die werkt als een normale gebroken trens) en een aan de laagste ring (die heeft dan een hefboomeffect).
En dan rij je normaal met de eerste teugel en als ze begint te drammen even de tweede teugel erbij nemen.
danamuts schreef:pessoa bit heeft 1 klein ring waar de bakstukken aan zitten, dan een grote ring waar het mondstuk aan zit en dan nog 1,2 of 3 kleine ringen waar je de teurgels aan kunt gespen. dus ook altijd een hefboomwerking, omdat je de bakstukken en de teugels niet aan dezelfde ring maakt.
shantjuh schreef:danamuts schreef:pessoa bit heeft 1 klein ring waar de bakstukken aan zitten, dan een grote ring waar het mondstuk aan zit en dan nog 1,2 of 3 kleine ringen waar je de teurgels aan kunt gespen. dus ook altijd een hefboomwerking, omdat je de bakstukken en de teugels niet aan dezelfde ring maakt.
Dan kun je hetzelfde zeggen van een Pelham?
Daar is ook een ringetje boven waar je je bakstukken aan doet?
Edit: Sorry had niet gezien dat je zei OOK hefboomwerking![]()
Even herlezen enja ik ben fout
Let niet op de post
beantsje schreef:nou, ik heb hem vandaag binnengekregen. Via E-bay uit Duitsland besteld. (t is nl nogal zoeken naar een bit van 14,5 cm)
de scharen zijn 8 cm, hij is ongebroken en heeft een hele kleine tongvrijheid.
Ik denk dat ik hem morgen maar eens uitprobeer. waar moet ik op letten?