Het verzorgpaardje van mijn nichtje heeft altijd een touwhalster onder haar hoofdstel. Ze word alleen western bereden en aan het halster zit een touw die weer vast zit aan de zadelknop. Dit is om te voorkomen dat je erg aan haar mond (bit) moet gaan hangen als ze weer zo vervelend en drammerig is.
wat is er raar aan dan ik vind het juist super, dat ze liever druk uitoefent op een ( zo te zien zacht) touw dan met dat scharenbit die een hefboomwerking heeft. Voor het inrijden gebruik ik ook altijd een halster met touw om dezelfde reden, proberen af te blijven van de gevoelige mond. dus ik vind je vriendin wel slim ( hoewel ik zelf dan voor een breder halster had gekozen voor als het dier echt hefstig is)
Ik zou dan toch wel het touwhalster strakker vastmaken, zodat de neusriem veel hoger zit. Als ze nu het touwhalster gebruikt, knijpt hij de neus af bij de neusriem, want die hangt veel te laag
Wat ik me dan af vraag, hoe doe je dat dan? Als ze zo drammerig word. Pak je dan gewoon het touw beet van het touw halster? Stuur je met beide (bit en touwhalster) Of juist alleen met touw halster?
Pak dan het touw om hier ophoudingen mee te maken. Als ze heel erg vervelend en drammerig is moeten we af en toe echt eraan trekken om haar na de gallop te laten stoppen.. Maar zo voorkom je dat heel haar mond kapot gaat..