ik heb net een nieuw paard gekocht een merrie van 1.60 hoog. nu heb ik peesbeschermers maat full(nog van mijn vorige paard)en ook strijklappen maat full.nu lijkt het allemaal wat ruim te vallen,want het paardje heefd niet echt dikke benen.en de strijklappen lijken te groot,en zitten wat te ruim rond de kogel.nu vroeg ik me af welke maat zou het beste bij dit paardje passen,pony of full?ik denk zelf eigenlijk dat pony weer net te klein is,of bestaat er ook een maat cob?wie o wie kan mij advies geven?
Voor mijn paardje van 1.63 heb ik van peesbeschermers maat full en van strijklappen maat pony. Ze zijn beiden van BR. De strijklappen van Eskadron zitten in maat full wel goed.
Ik heb voor een paardje van 1.61 ook gewoon maat full. Merk weet ik niet precies, ik dacht ruitergilde ofzo (huismerk van "de ruitershop in harmelen"). De peesbeschermers en strijklappen zitten beide goed. Ik denk dat het gewoon per merk erg scheelt. Maar maat cob bestaat zeker!
Ik heb eskadronnen gehad, de bekendste, zeg maar, en daar had ik maat cob voor. Nu is precies hetzelfde type, maar dan van BR, net 2 cm kleiner.. Ik heb nu peesbeschermers van Veredus, en die vallen echt groot, heb maatje M daarvan.
ik heb het ook.. Mijn merrie is 1.57 en zit overal tussen in met maten. Ik gebruik nu meestal bandages, of de 3 in 1 van eskadron, deze passen overigens super!!
bij BR vind ik de peesbeschermers wat klein vallen, en de strijklappen vallen gewoon.
Ik vind juist de BR weer groter vallen dan die van Eskadron, tenzij Eskadron ze tegenwoordig wat groter maakt? Die van mij zijn al best oud, maar zo ongeveer onverwoestbaar.