Welke springschoenen voor haflinger?

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Marije_jiplover

Berichten: 26505
Geregistreerd: 14-01-02
Woonplaats: Ergens onder de zon...

Welke springschoenen voor haflinger?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-07-23 17:15

Wat voor merk springschoenen is niet al te lang, maar wel wijd genoeg voor de hoeven van mijn haflinger?

Ik heb er al heel erg veel geprobeerd, maar ze zijn of te smal voor zijn best brede voet, of ze zijn veel en veel te lang en dan worden ze omhoog geduwd tegen de kogel aan.

Hij vangt zichzelf af en toe, er wordt aan gewerkt om hem op het achterbeen te krijgen en te houden, maar soms als die moe wordt, ben ik toch net te laat.
Om verwondingen en of aftrappen van het ijzer te voorkomen zou ik graag goed passende springschoenen vinden, maar welke?

Ik heb verschillende merken van die gewone rubberen geprobeerd, die van Harry's horse, Dalmar, Pagony...

Die van Dalmar leken wel goed te passen, maar daar zit een "anti-draai" knobbel aan de binnenkant voor tussen de hoefballen en als hij links en rechts aantikt, draaien ze alsnog en krijgt hij ook weer wondjes.

Ik ben dus een beetje ten einde raad...

Anoniem

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-07-23 19:27

Westropp ?
Ik heb nog ergens een paar liggen, zaten ook om haflingerpootjes :o

Bielsje

Berichten: 2006
Geregistreerd: 17-09-09

Re: Welke springschoenen voor haflinger?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-07-23 20:12

Horsegear van de EJ!

Ellen_ov

Berichten: 1454
Geregistreerd: 12-01-17

Re: Welke springschoenen voor haflinger?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-07-23 21:10

Ik heb toevallig net voor mijn vakantie de qhp eventing springschoen gekocht. Ik had eerst de M maar die paste niet eens dicht dus geruild voor de L. Van de week ben ik terug; dan pas ik de L en laat ik het weten.

snorkel1986

Berichten: 3526
Geregistreerd: 27-07-12
Woonplaats: overijsel

Re: Welke springschoenen voor haflinger?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-07-23 22:39

Of gewoon rubberen korter maken.. of denk ik te simpel..

Marije_jiplover

Berichten: 26505
Geregistreerd: 14-01-02
Woonplaats: Ergens onder de zon...

Re: Welke springschoenen voor haflinger?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 20-07-23 06:17

Dank voor de reacties tot nu toe.

Die gewone rubberen zijn meestal niet wijd genoeg om over de hoef heen te vallen, die blijven dan op z'n hoef staan en bewchermen dan niet de hele achterkant van de hoef met ijzer tegen aantikken.

Ik heb van die neopreen-achtige dingen in maat XL gehad, omdat die wijd genoeg waren om over z'n brede hoef te vallen, met idd het idee ze korter te maken, maar die waren rond het kootbeen dan ook veel te wijd, waardoor ze heen en weer gingen schuiven. Zijn kootbeen is niet maat XL nl, alleen z'n hoeven lopen kennelijk breed uit.

Die van Westrop wist ik niet dat die nog bestonden, ik denk dat die de meeste kans maken om passend te krijgen.

xxxmh

Berichten: 3943
Geregistreerd: 21-06-11

Re: Welke springschoenen voor haflinger?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-23 07:37

Ik had altijd die van norton maat L

Popstra
Berichten: 15787
Geregistreerd: 21-06-08

Re: Welke springschoenen voor haflinger?

Link naar dit bericht Geplaatst: 20-07-23 08:34

Eskadron.
Niet goedkoop maar wel fijn en niet te lang mits je de goede maat neemt.

Mijn quarterhorses dragen maat L en die komen achter net een cm boven de grond.
Ik denk dat jouw haf die ook wel kan hebben.

Ellen_ov

Berichten: 1454
Geregistreerd: 12-01-17

Re: Welke springschoenen voor haflinger?

Link naar dit bericht Geplaatst: 23-07-23 11:55

Ik had nog foto’s beloofd. Ik vind ze een beetje gekkig zitten, dit is een maat L en het klittenband aan de voorzijde zit best ‘open’.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding

Marije_jiplover

Berichten: 26505
Geregistreerd: 14-01-02
Woonplaats: Ergens onder de zon...

Re: Welke springschoenen voor haflinger?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 23-07-23 12:08

Nogmaals dank voor alle suggesties.

@Ellen_ov:
Ik heb iets dergelijks gehad, volgens mij van Dalmar.
Zaten in stilstand prima, maar in beweging draaiden ze toch, ondanks het "antidraaiknobbeltje" aan de binnenkant.

Ik heb nu die van Westropp binnen.
Die passen in ieder geval, alleen ik vrees dat ze aan de korte kant zijn om ook het vangen van het ijzer tegen te gaan.
Maar de hoefballen zijn wel beschermd bij deze en doordat het dus losse flapjes zijn, en dus iets wijder uit kunnen vallen over de hoef, past dat tot nog toe het beste van alles wat ik de afgelopen jaren al eens geprobeerd heb.