Boommaten k&m en wintec gelijk?

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
zimbabwe

Berichten: 2315
Geregistreerd: 22-10-05
Woonplaats: Twente

Boommaten k&m en wintec gelijk?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-04-23 18:09

Ik heb een vraag over boommaten voor zadels. Ik heb bij ons nieuwe paard een kent en masters cob zadel met rode boom gekocht. Nu wil ik er graag een vzh of spring zadel bijhalen en denk aan wintec of evt tekna. Nu de vraag: Zijn die boomkleuren allemaal gelijk qua grootte? Er staan namelijk nergens centimeters bij dus het lukt me niet om dit op te googelen... Is het denkbaar dat als in een wintec of tekna met rode boom haal, dat het gewoon gaat passen?

Kitty_

Berichten: 3059
Geregistreerd: 10-03-04

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-04-23 16:37

Je moet niet alleen naar de maat van het kopijzer kijken, (de takken van een kent en master zijn trouwens langer dan die van een wintec) maar ook naar de boomvorm. Oftewel, niet zelf gaan knutselen maar er een gediplomeerde zadelpasser bij halen. Die vind je op https://www.vztd.nl

Sintara

Berichten: 8511
Geregistreerd: 07-03-18
Woonplaats: Denemarken

Re: Boommaten k&m en wintec gelijk?

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-04-23 17:05

De kleuren zijn ook niet gelijk

Odetje92

Berichten: 2791
Geregistreerd: 12-11-06
Woonplaats: Limmen

Re: Boommaten k&m en wintec gelijk?

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-04-23 18:35

Niet alleen de verwisselbare voorbomen zijn anders, ook de gehele boom qua vorm. Als kent en masters past, heb je geen zekerheid dat een ander merk met verwisselbare voorbomen zo maar past

Jetta

Berichten: 4015
Geregistreerd: 19-01-02
Woonplaats: Aan de rand van de stad

Re: Boommaten k&m en wintec gelijk?

Link naar dit bericht Geplaatst: 28-04-23 09:02

Het is geen boom. Het is een kopijzer…… Dat is een onderdeel.

zimbabwe

Berichten: 2315
Geregistreerd: 22-10-05
Woonplaats: Twente

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 03-05-23 20:45

Bedankt voor de opmerkingen.

Het is me nu nog niet helemaal duidelijk of de kleurcodering hetzelfde is. Dus is rood bij k&m qua wijdte vergelijkbaar met de wintec?

(Ik snap dat een en ander niet direct uitwisselbaar is en dat een zadel in het geheel goed dient te passen, maar dat vroeg ik niet...)

maessie

Berichten: 6021
Geregistreerd: 22-04-02
Woonplaats: Hurdegaryp/Bornwird

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-05-23 21:08

Sintara schreef:
De kleuren zijn ook niet gelijk

Capriootje

Berichten: 7154
Geregistreerd: 09-02-11
Woonplaats: Bollenstreek

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-05-23 21:11

Dit kon ik vinden. Kent en masters is de leren versie, onderste plaatje is thorowgood boom maten. Of de maten gelijk zijn in centimeters durf ik niet te zeggen maar misschien een zadelmaker die beide verkoopt en ervaring in de praktijk heeft wel?

Afbeelding
Afbeelding

Kitty_

Berichten: 3059
Geregistreerd: 10-03-04

Re: Boommaten k&m en wintec gelijk?

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-05-23 21:24

Dit is appels met peren vergelijken

Sintara

Berichten: 8511
Geregistreerd: 07-03-18
Woonplaats: Denemarken

Re: Boommaten k&m en wintec gelijk?

Link naar dit bericht Geplaatst: 03-05-23 22:13

Nee mijn paard heeft wintec en stalgenoot kent en masters, en de centimeters (uiteinde takken) zijn anders terwijl de kleur kopijzer hetzelfde is