Voor Onze Welsh (grote) B pony zijn we op zoek naar een zadel. Ik had niet verwacht dat dit nog een hele klus zou worden. Hij heeft een half jaar stil gestaan en daardoor een platte kont, met een platte rug en hangbuik. Daar werken we aan

We hadden een Wintec cair zadel gekocht. Ik dacht, lekker makkelijk voor als de pony nog gaat veranderen. En het zijn niet zulke dure zadels. Voor de start leek me dit prima. De pony vindt dat niet.

Een stalgenoot zei dat dit misschien komt omdat de Wintec cair zadels vrij recht en wat hardere kussens heeft. Omdat zijn rug spieren mist en iets ingezakt is. Sluit hij niet mooi aan.
Heeft iemand tips voor een fijn, niet al te duur zadel. Het liefst een die aanpasbaar is.
Wat zou goed op een korte rug passen met weinig spieren. Hij heeft wel een brede rug, dus wel wat draagvlak.
Uiteraard zijn we bezig met trainen