Heup impingement —> Welke zadels geschikt?

Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
Doriendr
Berichten: 10
Geregistreerd: 15-07-16

Heup impingement —> Welke zadels geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-10-20 10:39

Hallo,

Al heel mijn leven heb ik de dag nadien liespijn als ik te lang in het zadel zit (Meer dan 1u) Of intensief draaf / galoppeer.

Dit jaar had ik ontstoken adductoren en een lichte scheur door overbelasting. Ik heb mij dan dieper laten onderzoeken En bleek dat ik de heupafwijking impingement heb. Advies is (indien ik pijnloos door het leven wil gaan) om niet meer paard te rijden aangezien dat de trigger is.

Ik las veel over aangepaste zadels waardoor je de overbelasting wel kan beperken zoals ludomar zadels met bvb dijblokken en kniewrongen. Heeft iemand hier ervaring mee? Of andere merknamen ?

Het is eigenlijk belangrijk dat waar mijn been aan mijn heup vastzit zo weinig mogelijk ‘beweging’ op zit. Westernzadels zijn helemaal uit den boze Aangezien je benen geen steun hebben door bvb kniewrongen. Nogal moeilijk uit te leggen als je het zelf niet voelt dus ik hoop dat er hier nog mensen met dezelfde afwijking zitten..

Nooit meer paardrijden is in elk geval geen optie :p

Grts
Dorien

Avalanche

Berichten: 16329
Geregistreerd: 28-04-16
Woonplaats: Zuid, Zuider Zuidst

Re: Heup impingement —> Welke zadels geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-10-20 15:19

Nu, het mee kunnen swingen met je heupen is wel het belangrijkste, dus ik ben bang dat als comfort voor het paard voor jou ook belangrijk is, dat dan paardrijden geen optie is.
Je moet je niet vast willen zetten in een zadel, dat is bijzonder oncomfortabel voor jezelf en het paard, want ergens moet al die energie wel gecompenseerd en opgevangen worden

Anoniem

Re: Heup impingement —> Welke zadels geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-10-20 15:20

Zou een dameszadel geen oplossing zijn??

dena_mii

Berichten: 817
Geregistreerd: 04-01-07

Re: Heup impingement —> Welke zadels geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-10-20 15:21

Volgens mij heeft het Zadelkompas ook een keer een aangepast zadel geleverd van Frank Baines, meen zoiets op Facebook voorbij te hebben zien komen. Daar was op een dressuurzadel ook een dijbeenblok geplaatst voor een amazone met beperking geloof ik.

siskeh
Berichten: 8817
Geregistreerd: 13-05-08
Woonplaats: Drenthe

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-10-20 15:53

Ik zou op zoek gaan naar iemand die goed is in anatomie van zadels en mensen, kijk eens naar Schleese zadels/fitters, een ruiterfysio of anderzijds iemand die daar specifiek gespecialiseerd in is.


Ik ben nog bezig met de opleiding tot zadelpasser en daarbij geen fysio,maar ik dénk dat wanneer de zit van het zadel correct voor jou is(dus twist smal/breed genoeg, beugelophanging juist, hoek van het zitvlak juist etc.), je ook al het meest stevige kan zitten, en je niet eens (veel) wrongen nodig zal zijn om toch comfortabel te kunnen zitten.

Daarbij zal het ook erg helpen als je een paard hebt met vlakke en comfortabele gangen,en welke een béétje makkelijk is met zadels dat je voor jou in ieder geval het perfecte zadel kan vinden.

Qua merken zou ik onder andere denken aan WOW en Schleese
Ik weet dat Mechteld Jonkers WOW zadels verkoopt en daarnaast fysio is en nog veel meer.

carina

Berichten: 2839
Geregistreerd: 27-05-01
Woonplaats: Zetten

Re: Heup impingement —> Welke zadels geschikt?

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-10-20 15:57

Je kunt ook eens informeren bij je orthopeed naar een heup scopie. Dit is een kijkoperatie waarbij ze de impignment (mogelijk) kunnen verwijderen. Bij mij is dit voor beide heupen uitgevoerd.