ik heb een probleempje. ik rij op een 9 jarige haflinger die vrij rond is en een stevige voorkant en heeft ze bijna geen schoft. waardoor mijn zadel naar voren schuift ( voor de rest licht het zadel goed ). ik heb al meerdere dingen geprobeerd zoals een bontje en een anti slip matje onder het zadel. nu schuift ie nog steeds naar voren. maar mijn ideeën zijn een beetje op.
Het antwoord is simpel: wanneer het schuift, past het niet. Wie is je zadelmaker/passer?
capopjekop
Berichten: 31610
Geregistreerd: 30-11-03
Geplaatst: 08-06-18 10:38
Als je echt zeker weet dat het zadel goed past dan kun je een andere singel proberen. Mijn boomloze zadel schoof ook naar voren op mijn shet. Met elastische singel was het probleem opgelost
Zoals gezegd, wat zegt de zadelmaker? Antislipmatten en dergelijke zijn symptoombestrijding, de kans is groot dat je zadel niet past of andere factoren niet kloppen.
Waar zit de singelgroeve van je Haf? Voor, achter, normaal? Bij een singelgroeve die ver vooraan zit, kan het helpen om een anatomische singel te gebruiken, anders bestaat de kans dat de singel het zadel naar voren trekt.