
Hoe zit een boomloos zadel? mijn nieuwe verzorgpony heeft deze namelijk, maar ik heb er nog nooit op gezeten. Rijd het anders dan een zadel met boom? En is het opzadel anders of gewoon hetzelfde?
Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Laurora schreef:Een boomloos zadel zit over het algemeen iets minder dwingend; het dwingt je niet in een houding.
Daardoor kan het ook wat minder stevig zitten, alsof je "op" het zadel zit ipv "in" het zadel. Je moet een onafhankelijke zit creëren wil je lekker op een boomloos zadel kunnen rijden waarbij je ook je paard niet in de weg zit.
Zelf ben ik groot fan van de vrijheid die een boomloos zadel bied en ik heb het dan ook stukken liever dan een boomzadel
Overigens bestaan er wel boomloze zadels die met meer kussens op strategisch geplaatste plekken voor extra stevigheid zorgen. Dat ligt dus echt aan het merk en aan het soort zadel.
Het is dus niet zo dat elk boomloos zadel een bepaald gevoel geeft, net zoals met boomzadels.