Als het geen rijfoto's worden denk ik dat het ook mooier in thema gaat zijn om hem als karrepaard aan te kleden. Het is nogal pointless om het zo historisch correct mogelijk te willen terwijl het om een knoeperd van een koudbloed gaat.
Een leuk en historisch best correct voorbeeld hiervan is de (in het re-enactment) welombekende Rufus vom Schmar van Bert Riken. http://www.augusta.de/~schwarka/Schmarh ... &Itemid=27
Maar om de medieval vibe te geven heeft Xyzutu2 al wat leuke tips gegeven. En dan is de truc om er niet te veel Game of Thrones/Vikings/Robin Hood in te laten doorschemeren en je komt al een heel end.
Met een 15e eeuwse jurk (althans, dat gok ik dan 13-14e eeuws is meestal niet wat mensen in gedachten hebben met 'middeleeuws'), heb je ook wel meteen je zadel bedekt.