Door je paard aan de voorkant van het zadel in te snoeren komt de achterkant omhoog ja. Maar is dat wil wat je wil voor je beest? Ik denk dat je die singel gauw terug moet brengen.
Er zijn een aantal mogelijkheden.
Je paard draagt zijn rug anders dan voorheen, met als gevolg dat het zadel naar links en rechts beweegt. De oplossing kan dan liggen in een checkup en fysiotherapie
De bespiering van je paard is veranderd door de training en als gevolg ect ect. Dan past dus je zadel niet meer en zul je of dit zadel aan moeten passen of op zoek moeten gaan naar een ander zadel
Door het gebruik is je zadel wat slapper geworden en verder over de schoft gezakt met als gevolg ect ect. Dan moet je kijken of je je zadel op moet vullen. Het is wijs en fijn voor de rug van je beest het zadel elk jaar na te laten kijken en op te laten vullen.