Hallo allemaal,
Ja ik weet het, er zijn al veel topics over halsverlengers. Maar toch wil ik even weten hoe jullie over mijn verhaal denken.
P.s sorry als t verkeerd staat hiero
Ik rijd nu al bijna 2 jaar een 8 jarige New Forest pony. Ze heeft heel lang niks gedaan. Is wel beleerd geweest maar er is verder niks mee gedaan. Toen ze bij een nieuwe eigenaar kwam is ze opnieuw weer beleerd. Toen ben ik gekomen om haar nog wat dingen aan te leren. T meisje waarvan de pony is heeft haar nu 2 jaar.
In t begin durfde ze nog niet te galopperen. En omdat ikzelf maar een keer in de week kan rijden vanwege school had de pony niet veel aan mij. Het meisje zelf rijd ook maar 1 of 2 keer in de week. Nu zijn mijn examens bijna voorbij en heb ik dus meer tijd om te rijden. Maar doordat de pony niet veel gedaan heeft zit ze nu vast in haar hals. Ze staat overdag buiten, en s nachts op stal. Met rijden merk je ook dat ze heel erg vast zit. Ook reageert ze niet altijd goed op het bit. Dus misschien ligt het ook aan Dr hals en anders misschien aan het bit?
Maar ze wil dus nu ook al n tijdje niet in de rechtergalop. En zodra ze in de goede galop zit gaat ze terug naar draf want ze vind t moeilijk Links gaat perfect. Alhoewel.. ze gaat als n plank de bocht door maar ze zit wel in de goede galop. Op de dagen dat ik rijd probeer ik haar toch nog een beetje los te werken doormiddel van veel voltes, slangevoltes,achtjes enz. Dus ik dacht misschien gaat een halsverlenger werken om haar iets losser te maken in de hals en eventueel rug.
Voordat ze zo stijf werd had ik haar bijna rond lopen wat veel moeite gekost heeft. (Niet met hard trekken hoor daar ben ik fel op tegen dus dat doe ik niet!) Nu wil dat dus bijna niet meer. Heel af en toe in de galop komt ze iets aan de teugel. Ik ben niet van plan om alleen maar met de halsverlenger te gaan rijden maar voor een paar keer in de week. ik weet zelf hoe het werkt en wil hem tussen de voorbenen aan de singel maken. dus niet naar de zijkant.
Denken jullie dat de halsverlenger verschil gaat maken?