Moderators: Coby, balance, Dyonne, Essie73, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
KyaraMyBest schreef:Niet met gelpads en bontjes gaan werken, daardoor gaat een niet-passend zadel niet goed liggen. Ik zou gewoon wachten met rijden tot dat je wel genoeg geld hebt om een passend zadel aan te schaffen. Tot die tijd lekker je nieuw paard vanaf de grond leren kennen, veel plezier!
Batlow schreef:Bij een te ruim zadel kan een prolite pad of bontje prima helpen. Niet voor altijd natuurlijk, maar wel voor beperkte tijd. Je vult de overige ruimte op waardoor het zadel beter blijft liggen, prima oplossing tot het moment dat je een passend zadel hebt.
KyaraMyBest schreef:Batlow schreef:Bij een te ruim zadel kan een prolite pad of bontje prima helpen. Niet voor altijd natuurlijk, maar wel voor beperkte tijd. Je vult de overige ruimte op waardoor het zadel beter blijft liggen, prima oplossing tot het moment dat je een passend zadel hebt.
Daar heb je inderdaad gelijk in. Het is wel belangrijk dat dit dan gebeurt in goed overleg met een zadelmaker en er niet zelf wat aan getobd wordt.
Zoe_97 schreef:Niet gaan prutsen met lapmiddeltjes. Je verprutst een heel paard met een slecht passend zadel. Zo'n lapmiddeltjes maken iets niet passend, maar het zorgt dat de ruiter zich minder schuldig voelt voor het pijnigen van een paard.
En ja ik spreek uit ervaring. Als onwetendheid met een niet passend zadel met gelpad gereden. Mijn lieve paardje heeft nu singeldwang en nog moeite met opstijgen. Een jaar geleden kon ik nog niet meer met een zadel in zijn buurt komen door dat stomme zadel en gelletje
Batlow schreef:Zoe_97 schreef:Niet gaan prutsen met lapmiddeltjes. Je verprutst een heel paard met een slecht passend zadel. Zo'n lapmiddeltjes maken iets niet passend, maar het zorgt dat de ruiter zich minder schuldig voelt voor het pijnigen van een paard.
En ja ik spreek uit ervaring. Als onwetendheid met een niet passend zadel met gelpad gereden. Mijn lieve paardje heeft nu singeldwang en nog moeite met opstijgen. Een jaar geleden kon ik nog niet meer met een zadel in zijn buurt komen door dat stomme zadel en gelletje
Ja maar jij hebt zelf gekozen daar een gelletje onder te stoppen. Mijn zadelpasser zal ook nooit een gelpad aanbevelen. Als het een te ruim zadel betreft, kan dit opgevuld worden met een prolite, niks raars aan.
Zadelpasser is afgelopen week geweest, gelijk gevraagd of het springzadel van een stalgenoot eventueel kan gebruiken. Boom is te breed, kan gewisseld worden maar dan wordt het krap aan. ze adviseerde om er dan voor die enkele keren een prolite front riser onder te stoppen, niks mis mee, je vult overige ruimte op. Maar let wel, wat ik ook eerder heb vermeld, dit is voor even en niet voor vast gebruik.
Batlow schreef:Omdat jij zelf zegt dat je uit ontwetendheid een zadel met gelpad hebt gereden.... Daar heb je dan toch voor gekozen, zonder dat er iemand met kennis van zaken bij is geweest? Kan namelijk niet voorstellen dat een zadelpasser dat aanraadt.
daanbalou schreef:Wij kunnen een zadelmaker laten komen ( wat we waarschijnlijk ook gaan doen)
En deze gaat ons denk ik zeggen dat ik een ander zadel zoek.
aan gezien ik dit zelf moet betalen heb ik daar op dit moment het totaal bedrag ( nog niet ) bij elkaar
omdat aan te kunnen schaffen.
Heeft iemand een tip wat ik voor zo lang tussen mijn zadel kan doen?