Bij ons op stal zijn alle zadels gestolen, nu ben ik dus een nieuw zadel aan het zoeken. Ik wou dus graag jullie ervaringen weten met 16 inch zadels. Mijn budget is €300, wat het waarschijnlijk wel wat moeilijker zal maken. Mijn pony heeft een korte rug, vandaar dat mijn instructrice zei dat ik een 16 inch nodig heb. Ze is breed gebouwd en heeft een lage schoft.
Misschien dat een zadelmaker met tweedehands zadels je hierbij kan helpen.
Maar wellicht past een tweedehands wintec?
Shirley
Berichten: 26993
Geregistreerd: 17-09-01
Woonplaats: West-Brabant
Geplaatst: 07-01-16 12:14
Zou dan een zadelpasser met wat (eventueel gebruikte) zadels uitnodigen of tijdelijk met een barebackpad rijden...
Wat een narigheid!
Angela
Berichten: 25693
Geregistreerd: 21-03-05
Woonplaats: Beuningen
Geplaatst: 07-01-16 15:12
Lag je oude zadel goed? (neem aan van wel)? Welk merk en type was dat zadel? Ik zou dan op zoek gaan naar exact hetzelfde zadel (daarbij moet je dus ook de boommaat weten). Anders moet je er echt eerst een zadelmaker bijhalen die je kan adviseren over welk zadel gaat passen.
Niet alleen in inch maat is van belang, ook de breedte van de boom, en de vorm van de boom. Bij ieder zadel is dat anders, waardoor de meeste zadels niet op je paard gaan passen.