boom verbreden of nieuw zadel

Moderators: Essie73, Coby, balance, Firelight, Dyonne, NadjaNadja, Neonlight, Sica, C_arola

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
BritHittepit
BatmanBrit

Berichten: 3400
Geregistreerd: 05-09-09
Woonplaats: Mol

boom verbreden of nieuw zadel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-11-15 17:59

Beste,

Ik heb gisteren de osteopaat bij mijn paard gehad, super goede commentaar gekregen, ze was 80% beter als vorige keer wat dus ook als gevolg heeft dat mijn zadel niet meer past.

Een half jaar geleden paste het zadel nog wel maar door veel grondwerk te doen en ook anders te trainen is haar bespiering rond haar schoft toch toegenomen waardoor haar zadel te smal is.

Ik heb een euroriding luxor evolution, normaal kunnen ze de boom (2maten) verbreden maar is dit wel verstandig? Komt de boom niet terug 'normaal' na een tijdje, is er kans op schade?

Ik ben zelf wel heel tevreden van het zadel, het zit fijn, kan er fijn mee rijden maar natuurlijk is het belangrijker dat het voor mijn paard past :)

dus boom verbreden of gewoon een ander zadel laten aanmeten?

Zinzi_jewel

Berichten: 9510
Geregistreerd: 24-01-08
Woonplaats: In het mooie zuiden !!

Re: boom verbreden of nieuw zadel

Link naar dit bericht Geplaatst: 19-11-15 20:00

Haal je dealer erbij en stel hem / haar deze vragen !
Terug smaller worden doet het niet vanzelf . Als het verder goed past en blijft passen zou ik verbreden en je niet in het drama storten wat zadel leed heet

BritHittepit
BatmanBrit

Berichten: 3400
Geregistreerd: 05-09-09
Woonplaats: Mol

Re: boom verbreden of nieuw zadel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 19-11-15 20:16

Ja heb al genoeg zadeldrama gehad! Ben natuurlijk wel heel blij dat men paard de goede kant uitgaat lichamelijk en ook mentaal is ze veranderd!

De verdeler zegt ook dat het mogelijk is maar heb bang dat het dan scheef wordt ofzo...