Op zich staat merino-wol wel bekend als goede kwaliteit ja
Maar het is maar net wat je zoekt.
verootjoo
Berichten: 37277
Geregistreerd: 19-10-03
Geplaatst: 25-10-15 09:27
Dat ligt aan de kwaliteit van merino wol
Hetzelfde als met leer, je kan niet zeggen dat leer goede kwaliteit is, want je hebt zoveel kwaliteitverschillen tussen leer
Karla
Berichten: 3930
Geregistreerd: 05-11-11
Woonplaats: Groningen
Geplaatst: 25-10-15 15:31
Het ligt idd aan de kwaliteit van de wol die gebruikt is. Heb je er al een op het oog? Dat is makkelijker voor ons om te oordelen over de kwaliteit. De pony die ik rijd heeft sinds kort een seatsaver van Harry's Horse, deze blijft heel goed liggen en volgens mij is de kwaliteit ook goed. Ik heb er nu al best wel veel mee gereden en hij ziet er nog steeds als nieuw uit (En hij is heeeerlijk warm en super zacht )
Zorg dat de afkomst van je merino wol bekend is ... Dat is veel interessanter als kwaliteit . Wol is een natuurlijk produkt en daarom eigenlijk altijd wel goed van kwaliteit . Als t dier goed behandeld is
Merino is de soort wol, komt van een merinoschaap. Het verschil met merino en ander wol merk je in de dichtheid van de haren. Ik geloof dat merino 10 keer zoveel haren per oppervlakte heeft dan andere schapen. Dat zorgt dus voor fijner aanvoelend wol wat lekker dik blijft ipv dat het open gaat staan en je op bepaalde plaatsen meer drukt dan andere. Werkt wel alleen als het een echt vel is, dus wol met vel van het schaap aan en niet geschoren wol. Want dat verkopen ze evengoed als zijnde merino, uiteraard is het gewoon merino. Maar de werking is weg omdat het niet meer aan het vel hangt.