Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne
Francieen schreef:troi schreef:Probeer eens een mylerbitje. Die zijn vrij dun en anatomisch gevormd, ze passen vaak heel mooi.
Weet je toevallig welke prijscatagorie? Ik ben namelijk niet exht van plan om meer als 50 euro te betalen voor een bit
Seventeen schreef:Wij gebruiken altijd een dubbel gebroken bij de jonge paarden. En dan altijd een wat dikkere want een dikkere is minder scherp, nog nooit problemen gehad.
Maar is ze dan zo sterk? Wat doet ze?
Daan_Ordeal schreef:Een enkelgebroken trens zou ik sowieso niet doen vanwege het, zoals je zelf al aangeeft, notenkraker effect.
Is het gebit al eens door een deskundige gecheckt? Weet je hoe het er met de wolfskiesjes voor staat?
Waarom is bitloos geen optie?
Mizora schreef:Er is geen echt notenkraker-effect bij een trens, dat is er pas bij een bit met hefboomwerking.
Je moet kijken wat je paard het fijnste vindt. De meeste paarden lopen het beste op een dubbelgebroken trens, een deel op een ongebroken trens en een deel op een enkelgebroken trens. Deze 3 werken in principe even zwaar in.
De dubbelgebroken trens verdeelt de druk over tong en lagen, de enkelgebroken werkt voornamelijk in op de lagen en de ongebroken voornamelijk op de tong.
Mond open is óf een te sterke inwerking, óf een te dik bit óf een slecht passend bit. Een te sterke inwerking is iets waar jij aan moet werken, dat is namelijk de ruiterhand. Een te dik bit kan je oplossen door een dunnere te gebruiken. Aangezien je aangeeft dat het paard voor de rest lekkerder loopt op een enkelgebroken bustrens, zou ik dus voor het dunnere bit gaan.
Een link naar een betaalbare enkelgebroken bustrens heb ik eerder al gegeven (eerste link gaat naar de Harry's horse site, de tweede naar Agradi, waar ze goedkoop te koop zijn).
MarjanB schreef:Ik zou eerst lichamelijk gaan zoeken voordat je naar bitten gaat grijpen om gedrag te verdoezelen wat wel eens uit ongemak kan ontstaan. Dus eerst een keer een osteo erbij om te kijken of ze los is in het lijf en of je probleem daar niet vandaan komt. Dan rijtechnisch en dan bit, in mijn beleving moet elk paard gewoon op een simpel dubbel gebroken bitje rond kunnen lopen.
Nath010 schreef:Of een keer een bitpassessie doen? Bijvoorbeeld door Natascha van Eijk. Zij heeft hiervoor een opleiding gedaan. Er zijn volgensmij ook een paar andere die dit doen in Nederland.
Ze bekijkt de mond van het paard, b.v. hoe hoog of laag het gehemelte is, hoe dik de tong is etc. Dan adviseert zij een aantal bitten waarmee je proef kan rijden. Zo komje bij het juiste bit uit en bespaar je een hoop miskopen en dat je je paard in de weg zit met een niet passend bit.
Francieen schreef:Daan_Ordeal schreef:Een enkelgebroken trens zou ik sowieso niet doen vanwege het, zoals je zelf al aangeeft, notenkraker effect.
Is het gebit al eens door een deskundige gecheckt? Weet je hoe het er met de wolfskiesjes voor staat?
Waarom is bitloos geen optie?
Bit is niet gecheckt, ze had een wolfstandje maar volgens de tandarts kreeg ze daar gen last van. Bitloos vind ik voor mezelf gevaarlijk en ik rijd officieel wedstrijd