Ik zag het hoofdstel voor het eerst enkele weken geleden bij m'n trainster en was verrast door de perfecte pasvorm. Leek me heel fijn ook om naast hoofdstel als kaptoom te gebruiken, vandaar dat ik er nog twee ringen heb bijgestoken.
Hij is nog niet helemaal af, nog kaakriem, bijpassende teugels in dezelfde stijl, maar ik ben voor het ogenblik gekwetst en kan niet doordoen. Leek me ideaal om van de tijd gebruik te maken om het hier even te posten en te vragen wat jullie ervan vinden
Er kroop wel immens veel tijd in, omdat alles met de hand gesneden en genaaid is en geen enkele riem rechtdoor kon gesneden worden maar wel in vorm gesneden met de hand, voor een betere anatomische pasvorm. Nu, ik heb het op m'n gemak gedaan, in het zonnetje en heb er enorm van genoten. Alleen de frontriem is wat mislukt, die ga ik ooit wel eens herdoen.
Het leder is zeer stevig harness leder van oorspronkelijk 7mm dik, de padding zeer zacht leder en bewerkt met een soort antiekwax voor de vintage look. De steekjes zijn stuk voor stuk met een priem gemaakt en genaaid met een zeer sterke waxdraad die waterbestendig is.
https://www.youtube.com/watch?v=1T52tSgowEs
.
, dan kun je het in feite rekenen tot hobby.