Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne
linky schreef:De boommaat gaat altijd over de rug, niet de schoft. Als hij achter zijn schouderbladen (het zadel mag nooit op de schouderbladen liggen) boommaat 35 heeft, moet je dus een zadel meet die boomwijdte hebben. Daar ligt het kopijzer dat de breedte bepaalt. De schoft heeft daar niets mee te maken, die ligt voor het zadel. Met een hoge schoft is een zadel dat aan de voorkant wat teruggesneden is handig.
Gewoon een kwestie van goed passen of goed passend maken, merk doet er dan niet toe.
Misteryke schreef:@nombrado, zie toevallig dat je zaldi leverancier bent. Degene die bij mijn paard zadels kwam passen zei dat zaldi een model had waarbij de wrongen ter hoogte van de schouders terug gesneden waren en dit dus wel eens zou kunnen passen. Weet jij soms welk model dit is en of dit mijn probleem dus zou oplossen?
linky schreef:Sorry, verkeerd opgeschreven, ik bedoel uiteraard de boom van het zadel moet ruim achter het schouderblad liggen. Uiteraard kan bij een springzadel de wrong er wel overheen komen, maar daar zit geen hard materiaal in, dat beweegt mee.
nombrado schreef:Misteryke schreef:@nombrado, zie toevallig dat je zaldi leverancier bent. Degene die bij mijn paard zadels kwam passen zei dat zaldi een model had waarbij de wrongen ter hoogte van de schouders terug gesneden waren en dit dus wel eens zou kunnen passen. Weet jij soms welk model dit is en of dit mijn probleem dus zou oplossen?
Ik denk dat je bedoeld dat de kussens uitsparing heeft voor de schouders om daar ruimte te geven.
Liselot schreef:Er zijn ook zadels met flexibele takpunten, misschien kan je daar eens naar informeren?
Ik heb een dressuurzadel gehad van harry dabbs die dat had en daardoor zal dit zadel heel goed op mijn rondgeribte gelderse merrie