, Ik heb voor mijn paard een Rossner Rochelle hoofdstel besteld (http://www.divoza.com/collectie/paard/h ... dstel.html). Het is vandaag binnengekomen, een heel mooi hoofdstel maar met een klein probleem. Het pinnetje bij het lusje waar het bit in moet (zowel aan het hoofdstel zelf als bij de teugel) past niet door het gaatje. Ik vroeg me af of mensen hier ook problemen mee gehad hebben met dit hoofdstel of een hoofdstel van Rossner. Ik kan natuurlijk wel gaatjes bijprikken, maar eigenlijk hoort dit toch niet zo? Bij het bitriempje zit toch vrijwel altijd maar een gaatje onderaan en dit moet dan toch gewoon passen? Ik krijg het niet verder erdoor en mocht dat toch lukken dan zit er geen lus meer in.

Verder lijkt het hoofdstel echt heel klein. Het is wel een Full (staat op het kaartje en de klittenbandjes die om de teugels zaten) wat normaal bij mijn paard past (hoewel hij een erg groot hoofd heeft). Toch heb ik qua halsters en hoofdstellen nog nooit iets groters moeten kopen dan Full. Ik ga het morgen passen. Extra gaatjes maken wordt helaas ook moeilijk aangezien er weinig leer over is om een nieuw gaatje te maken.
Heb jij dit ook gehad met een Rossner hoofdstel of heb je misschien andere tips, dan zou ik het graag willen horen. Ik vind het maar vreemd. Alvast bedankt. Ik vraag me echt af of ik het niet gewoon terug moet sturen.