Waar worden one ear hoofdstellen voor gebruikt?
En waarom zit het stuk van het hoofdstel maar om één oor en niet om twee?
Groetjes Daniëlle.
Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne
. Vooral omdat veel mensen vinden dat het hoofd van een paard dan veel mooier uitkomt. Browband is meer iets dat je gebruikt als het paard een vrij lomp/grof hoofd heeft. Soms heb je een 1-oor hoofdstel maar 2-oor bestaat ook, precies wat je zelf het mooiste vindt.
). Icm met een shank (scharenbitje) valt het hoofdstel niet zo snel af, door de druk achter de oren als je de teugel aanneemt.
capopjekop schreef:Komt er druk op je frontriem? Dan heb ik wellicht altijd de verkeerde maat gehad, want hier lijkt hij totaal geen druk te geven.
Ik heb een one-ear, maar voor het mooie is het oorstuk te groot, dus ik heb die eraf gehaald voor de shoot laatst. Met rijden vind ik een browband fijner, omdat mijn pony anders het hoofdstel kan afschudden (ik rijd altijd met een trensje of bitloos).
