[WN] western zadel/hoofdstel

Moderators: C_arola, balance, Essie73, Firelight, Neonlight, Sica, Coby, NadjaNadja, Dyonne

Toevoegen aan eigen berichten
 
 
SM96T
Berichten: 154
Geregistreerd: 02-10-12

western zadel/hoofdstel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-08-13 14:57

Hallo allemaal,

Ik weet niet of dit bij het juiste topic thuis hoort.
Ik had even een vraag en dacht misschien kunnen jullie mij helpen.
Ik heb vorig jaar een boomloos zadel gekocht in de hoop hier mee te kunnen rijden. Dit heb ik 3x kunnen doen mijn merrie deed het heel goed onder dit zadel maar wegens lichaamlijke klachten helaas besloten het zadel te moeten verkopen. Nu gaat het nog steeds niet veel beter en heb ik onder tussen al een dik jaar niet kunnen rijden (paard is ook niet de makkelijkste dus we lopen nu allleen samen buiten en longeren wat als mijn lichaam het aan kan) ik ben hier voor ook naar ziekenhuis geweest en ik krijg a.s donderdag de uitslag van de beenmergpunctie die gedaan is.
Nu heb ik een E pony (1, 54/1, 55) een blauweschimmel merrie van 10 jaar ouders beide onbekend en ze staat in het Appaloosa stamboek hoe geen idee. Ik zou best een fot willen plaatsen :)
Ik ben al een tijdje op zoek naar western spullen omdat ik wss wel met een western zadel kan rijden maar ik heb geen idee hoe de maat is van dit soort zadels en waar je op moet letten en wanneer je weet hoe hij goed ligt zouden jullie dit weten? Nu geeft mijn dametjes dat wel aan of iets wel of niet fijn ligt maar ik zou het toch zelf ook graag willen zien omdat ik haar geen pijn wil doen.
Alvast bedankt voor de reactie/tip
Groetjes! :)

Elles

Berichten: 22816
Geregistreerd: 14-06-01
Woonplaats: Flevoland

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-08-13 15:05

Verplaatst van PP naar WN-TR.

SM96T
Berichten: 154
Geregistreerd: 02-10-12

Re: western zadel/hoofdstel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-08-13 15:09

Dankje:)

troi
Berichten: 18019
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Re: western zadel/hoofdstel

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-08-13 18:59


SM96T
Berichten: 154
Geregistreerd: 02-10-12

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-08-13 19:05

troi schreef:
Er zijn behoorlijk wat topics hierover, bijv [WN-TR] westernzadel, waar beginnen?


Dankje wel alleen jammer dat er bij deze bijna alleen over zadelpasser wordt gesproken en niet meer over maten wat ze bijv aanraden bij een E-pony. Natuurlijk verschillen alle paarden en is dat heel moeilijk te beoordelen maar omdat ze ook op marktplaats stond voor een welsh c/d dacht ik dat hier standaard maten waren vandaar mjn vraag los van andere topics.

Jetta

Berichten: 4035
Geregistreerd: 19-01-02
Woonplaats: Aan de rand van de stad

Re: western zadel/hoofdstel

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-08-13 19:18

Het is gewoon zo, dat een westernzadel passen een echt specialistisch vak is. Je hebt van allerlei merken verschillende maten, die lang niet altijd overeenkomen. Dat ligt o.a. aan de boom die gebruikt wordt en aan hoe de zadelmaker het zadel verder opbouwt. Ook bij engelse zadels zal bv breedtemaat 32 van het ene merk net iets anders zijn als van het andere merk. Het is voor de rug van je pony en voor je eigen comfort en veiligheid het beste om een echte westernzadelspecialist te laten komen passen. Die kan evt. ook rekening houden met jouw lichamelijke toestand. Er zijn veel fopics over. Lezen en jezelf informeren. Daarmee begint de zoektocht naar een geschikt zadel.

SM96T
Berichten: 154
Geregistreerd: 02-10-12

Re: western zadel/hoofdstel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-08-13 19:30

Ja dat snap ik... Daar heb ik ook over gelezen over verschillende maten/merken maar ik werd daar niet heel veel wijzer van. het belangrijkste is dat het voor mijn merrie het prettigst ligt maar het nadeel is ik kan nu wegens lichamelijke toestand geen zadels kan passen of ik ooit nog op een paard stap is ook nog een heel groot vraag teken op moment...
Maar omdat ik het heel graag wil heb ik het er wel voor over maar dan komen er natuurlijk ook andere problemen bij kijken omdat ik geen makkelijke dame heb en pijn na het rijden en ga zo maar door. Ik wil gwn niet dat stel er iemand langs komt ik geen idee heb waar hij/zij het over heeft natuurlijk vragen staat vrij maar ik wil wel graag een beetje weten over wat en hoe vandaar mijn topic ook.
Ik heb al wel veel gelezen maar daar geven ze allemaal aan ga naar een specialist en dat moet natuurlijk ook wil je een goed zadel hebben maar ik zou zelf ook graag al wat willen weten over maten en waar ik een beetje naar moet kijken en niet dat ik 10 of 20 zadels moet passen omdat dat lichamelijk gewoon absoluut niet wil.

troi
Berichten: 18019
Geregistreerd: 12-09-08
Woonplaats: Boven Zwolle

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-08-13 19:33

Helemaal eens met de poster boven mij. Gokken is bijna geen doen omdat ieder merk eigen maten hanteert waardoor een full quarter van de 1 veel kleiner kan zijn dan die van een ander merk. Daarnaast komt passen heel precies. Advertentie waarin staat dat een zadel geschikt is voor een bepaald ras/ formaat pony wantrouw ik altijd, dat kan namelijk niet. De zadels uit dit soort advertentie zijn ook vaak van beroerde kwaliteit. Zadelmarkt en consorten.

SM96T
Berichten: 154
Geregistreerd: 02-10-12

Re: western zadel/hoofdstel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-08-13 19:42

Gokken dat ga ik ook niet doen ik wil zeker weten dat hij goed ligt omdat er toch nog stiekeme hoop is om ooit nog de endurance in de stappen met haar omdat ze daar wel aanleg voor heeft. Maar zoals ik al aangaf dat is nu nog niet duidelijk of ik dat ooit nog kan doen. maar ik moet dus zeker weten dat hij goed ligt en niet te zwaar is voor der. Dat zijn natuurlijk de belangrijkste punten het merk maakt mij niks uit zolang hij maar goed op mijn merrie ligt.
Dat dacht ik dus ook maar omdat het er stond en ik het vaker vond ga je toch twijfelen van is het dan toch dat dat mogelijk is dat ras met die maat. Maar dat is natuurlijk dikke onzin want elk paard heeft een andere ligging....
Ik vind gwn het belangrijkste dat ik niet heel veel zadels moet passen of ik er goed op zit en hij in combi van mijn paard/pony goed ligt omdat ik dat simpel weg niet vol hou vandaar dat ik dit topic ook geopend heb met de vraag zijn er bepaalde richtlijnen waar naar je moet kijken of maten wat meestal een E-pony heeft. Zodat als ik iemand laat komen er al een paar zadels kunnen weg vallen omdat die niet geschikt zijn voor ons.

Sammyoo

Berichten: 4766
Geregistreerd: 31-12-05

Re: western zadel/hoofdstel

Link naar dit bericht Geplaatst: 25-08-13 21:38

Begrijp ik nou goed dat je momenteel niet kan rijden, en ook niet weet of je ooit nog kan rijden, maar wel een zadel wil kopen?

SM96T
Berichten: 154
Geregistreerd: 02-10-12

Re: western zadel/hoofdstel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 25-08-13 23:16

Momenteel kan ik idd niet rijden wegens lichamelijke problemen waardoor ik ook de gehele vakantie niet op vakantie kon maar ziekenhuis in en ziekenhuis uit ben gegaan voor verschillende onderzoeken. De laatste onderzoek loopt nog en daarvan krijg ik a.s donderdag uitslag.
Of ik ooit nog kan rijden weet ik dus simpel weg niet. Dit komt deels door mijn lichamelijke toestand en deels doordat ik absoluut geen makkelijk paard heb. Als ik nou 1tje heb die nooit wat deed zou het al een heel ander verhaal worden natuurlijk. Bij die van mij weet je het nooit en als ze 1 beweging maak zoals een bok of opeens stopt dan zou je door moeten gaan bij haar omdat ze anders weet dat ze als ze dat doet dan niet meer hoeft te lopen ik heb der laten controleren en ze zit nergens vast of heeft andere problemen met bijv der gebit dit is gwn een streek van haar geworden.. Omdat voor te zijn heb ik besloten niet meer te rijden voordat ik weet wat ik heb. De kans bestaat dat ik niet te behandelen ben en dus wat verschillende artsen al hebben gezegd er mee moet leren leven.
Dit is allemaal natuurlijk heel vervelend en emotioneel omdat ik van een sportief iemand ben veranderd in iemand die niks meer kan door 1 trap van een pony en 1 fout van het ziekenhuis tijdens een operatie.
Op mijn boomloos zadel kan ik dus niet rijden wegens mijn benen. Mijn kieffer zadel wil ook niet omdat de binnenkant van het zadel precies tegen beschadigde zenuws aankomt tijden het rijden. Hier is geen medicatie voor. Ik heb al eerder op een western zadel gereden en hier had ik geen last van die zenuwplek en kon ik dat paardje ook sturen. Nu is die van mij natuurlijk heel anders vandaar mijn keuze om toch een ander zadel te kopen in de hoop als ik een paar goeie dagen heb of minuten/uur toch even op het paard te stappen.

DubbelFun

Berichten: 94118
Geregistreerd: 12-04-01
Woonplaats: 1 km van het midden van Nederland

Re: western zadel/hoofdstel

Link naar dit bericht Geplaatst: 26-08-13 18:02

@SM96T : Trieste gschiedenis.
Gezien je hele specifieke situatie lijkt het mij het beste als je veel zadels probeert en dat kan alleen bij iemand die er veel heeft, bijv. Eve.lien van Eurohorse. Persoonlijk geef ik dan de voorkeur aan een goed ingereden 2e hands. Ten eerste omdat dat een beter beeld geeft of het zadel het paard past en ten 2e omdat jij direkt kunt voelen of het zadel jouw past. Bij een (bijna) nieuw zadel loopt je de kans dat het leer zich nog gaat zetten en dan je paard niet meer goed past en dat de zitting nog gaan inklinken waardoor jij er niet meer lekker in zit na een tijdje.

SM96T
Berichten: 154
Geregistreerd: 02-10-12

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 26-08-13 18:24

DubbelDun schreef:
@SM96T : Trieste gschiedenis.
Gezien je hele specifieke situatie lijkt het mij het beste als je veel zadels probeert en dat kan alleen bij iemand die er veel heeft, bijv. Eve.lien van Eurohorse. Persoonlijk geef ik dan de voorkeur aan een goed ingereden 2e hands. Ten eerste omdat dat een beter beeld geeft of het zadel het paard past en ten 2e omdat jij direkt kunt voelen of het zadel jouw past. Bij een (bijna) nieuw zadel loopt je de kans dat het leer zich nog gaat zetten en dan je paard niet meer goed past en dat de zitting nog gaan inklinken waardoor jij er niet meer lekker in zit na een tijdje.


Ja topic daar over mijn lichamelijke klachten is ook geopend natuurlijk wel bij dat andere forum. Namelijk mensenwelzijn.

Ja daar was ik dus al bang voor zadels passen en ook veel dit is namelijk op moment behoorlijk lastig wegens m ij n benenik wil natuurlijk er iemand bij halen die er verstand van heeft omdat dat heel benalngrijk is met zadels. Oke bedankt ik zal eens op internet kijken heeft zij ook een website ?
Ja dat snap ik dat klopt ik heb ook liever een 2de hands zadel met die reden. Ik heb er namelijk niks aan als het zadel daarna anders blijkt te gaan zitten dit kan natuuelijk altijd gebeuren maar met een 2de hands zadel is die kan wel kleiner ik ga iig flink op internet zoeken en wie weet mag ik straks de blije eigenaar zijn van een nieuw zadel waardoor ik toch nog kan rijden. Iig bedankt voor je reactie.

_Cindy

Berichten: 2583
Geregistreerd: 08-06-05
Woonplaats: Opperdoes

Re: western zadel/hoofdstel

Link naar dit bericht Geplaatst: 27-08-13 14:32


SM96T
Berichten: 154
Geregistreerd: 02-10-12

Re: western zadel/hoofdstel

Link naar dit bericht Geplaatst door de TopicStarter : 28-08-13 20:33

Dankje wel ik ga zodra ik mij wat beter voel (op moment gaat het steeds elke dag wat slechter) meteen oo de site kijken nu geen energie voor en emotioneel lukt het ook even niet.
Maar wel heel erg bedankt!