Ik heb al een aantal zadels via proffesionele MSFC (ofzo) laten aanmeten. Dit is slecht afgelopen.
Zadel bleek toch niet te passen. Een andere MSFC laten komen die eigenlijk gewoon de andere in bescherming nam en zei dat het zadel wel past, terwijl je het zadel gewoon zag bewegen!! En een paard die niet goed kan loslaten!
Dus na dat laatste bezoek zadel toch niet meer gebruikt en gewoon de paardenwinkel gebeld om op de ouderwetse manier zadel aan te meten.
Dit ging goed, meteen verschil! Kon zelf ook meteen zien dat het paste! Vroeger zag ik wel dat iets niet 100% goed lag, maar kon mijn vinger er niet opleggen. Maar nu was het duidelijk het is goed!
Ondertussen heeft mijn paard een blessure gehad, de zadelverkoper/passer was als ik net begon op te bouwen toevallig op stal voor een aanschaf van zadel voor iemand anders. Even gevraagd als hij nog eens wou kijken. Het zadel lag nog goed.
Gevraagd wat mijn schuld was, maar was niets aangezien hij al voor iemand anders op stal was. Als hij speciaal moet komen vraagt hij wel wat zei hij. Oke geen probleem.
Ondertussen heb ik al een 2 maand bezig en eindelijk krijgt mijn paard spieren! We waren hierop voorzien en hebben hierdoor ook een bates met verwisselbare boom gekocht.
Ik voel dat het zadel net aan de schoft iets begint te spannen. Het zadel komt wel nog niet omhoog vanvoor.
Ook spant het niet als hij los ligt. Enkel aangesingeld. Misschien maak ik mij zorgen om niets?
Dus ik bel om een afspraak te maken om zadel te controleren, vallen ze daar volledig uit de lucht. Dat doen wij niet hoor mevrouw... Ik leg uit de situatie hierboven. Ik krijg de zadelpasser aan de lijn. Aaah neen dat doen we niet. Enkel als er nieuwe zadels aangekocht worden. Ik bel je wel als ik in de buurt ben. Maar zal niet de eerste 3 weken zijn.
Jah,...
Dus nu mijn vraag ik weet dat er boommeters van Wintec op de markt zijn, zou ik dit kopen? En zelf even meten als de boom nog goed is? Of zou ik halsoverkop een andere zadelpasser laten komen... Heb met de meeste eigenlijk geen goede ervaring. Maar ja... Wil wel weten als mijn zadel wel of niet goed is nog.