Ik heb een tinker van 4 jaar, deze is zadelmak.
Nu heb ik voor mijn ander paard een Wintec Isabell Werth, daarmee heb ik hem "zadelmak" gemaakt, dus hij heeft geen moeite met opzadelen enz.
Nu heb ik afgelopen maandag voor het eerst een paar rondjes gedraaft en merkte bij het longeren al dat het zadel wat naar voren schoof en vooral met dunnere dekjes ook achteren omhoog kwam (normaal heb ik er een bicolor van Eskadron onderliggen en valt dat dus niet op) .
In dit zadel zit een witte boom van Wintec, dit is dus al wijd.
Het zadel wat ik nu heb wil ik eigenlijk niks aan veranderen omdat hij voor mijn merrie wel gewoon goed past.
Nu zit ik te twijfelen wat ik zal gaan doen:
Optie 1 : Een zadelpasservice laten komen / naar een zadelpasservice toe gaan.
Nadeel (vind ik) : hij zal nog erg veel gaan veranderen en ik zou hem zelf nog niet optimaal uit kunnen testen omdat ik pas de eerste rondjes (zonder stuur
) gereden hebOptie 2 : Voor een Daslo kunststof zadel met verwisselbare boom gaan (wel nieuw, dus geen 2dehands) en over een half jaar naar een zadelpasservice gaan.
Nadeel : Niet weten of dat zadel passend gemaakt kan worden, bij niet passen mag ik het wel binnen 14 dagen retouneren
Ik heb al een jaartje extra gewacht met hem in te rijden omdat hij er vorig jaar nog echt als een veulen uitzag en hij er gewoon nog niet klaar voor was (in mijn ogen) en ik hem gewoon extra tijd wilde geven om door te kunnen groeien.
Dus wil ik eigenlijk niet zo lichtzinnig met het thema "zadel" omgaan. Wel heb ik er al een paar keer opgezeten met een barebackpad.
Overigens mijn zadelkeuze zal wel een richting Wintec worden aangezien ik zelf persoonlijk geen leer meer wil (of een Wintec moet echt niet passend te krijgen voor hem)
Dus ik zit echt enorm te twijfelen wat ik zal gaan doen.
*Alvast bedankt voor het lezen*
en ik was er zo tevreden over dat ik nu, bijna 10 jaar later, nog steeds met barefoot rijd. Ze groeien fijn met het paard mee, en het zit gewoon heerlijk zacht en stevig.