Heeft iemand een idee wat een geschikt zadel zou kunnen zijn voor een paard met hoge schoft, wat kortere en iets holle rug?
Heb nu een Passier zadel die onlangs is opgevuld omdat er een hand tussen het zadel kon. Volgens de zadelmaker kon dit verholpen worden door het opnieuw op te vullen.
Helaas heeft mijn paard nu allemaal harde bulten op zijn rug. Geen idee of dit door schuiving komt of bv teveel eiwit is of evt een schimmel. Jullie enig idee?
Hebben jullie ook suggesties voor een goede zadelmaker? Denk zelf aan Ninon Schutte, maar die maakt alleen zadels en ben eerder opzoek naar een 2ehands zadel
PS zadels zijn er voor paarden met korte ruggen (en hollere ruggen). Ze zijn oorspronkelijk bedoeld voor IJslanders, maar hebben nu ook modellen die prima als dressuurzadel kunnen fungeren. De PS Vindur of de PS Glaumur bijvoorbeeld
Ik heb op een gelderse merrie met iets holle rug een kieffer Lech gehad die staat nu te koop. Je mag deze altijd vrijblijvend passen. Zadel past ook goed op friezen (hier op stal).
hola1985
Berichten: 53
Geregistreerd: 10-04-11
Geplaatst door de TopicStarter: 25-04-13 07:43
Bedankt voor jullie reacties! Hebben jullie enig idee welke merken zadels ik nog meer zou kunnen proberen?
Jaguar zadels zijn zeer geschikt voor paarden met een korte rug en hoge schoft. In Maartensdijk heb je de Heuvelhoeve, misschien is het de moeite daar ook even te vragen. http://www.de-heuvelhoeve.nl/zadelmakerij.html
nine1987
Berichten: 8766
Geregistreerd: 14-07-08
Woonplaats: Alphen aan den Rijn
Geplaatst: 25-04-13 07:48
Omgeving utrecht? Zou john kool eens bellen.. die heeft heel veel verschillende zadels, zowel nieuw als 2e hands.. Had op mijn oudere fries met hollere rug en hoge schoft een lemetex cresta zadel liggen.. ook een erg fijn zadel..
Fijn dat jullie zo met mij meedenken. Myca ik heb idd ook veel gelezen over Jaquar zadels. Vind het zelf alleen lastig om te bepalen of het zadel echt 100% goed ligt. Ik heb er 2 jaar geleden iemand bij gehad van Bestfit. Daar werkt John toch ook voor Nine? Ik heb daar niet zoveel vertrouwen in. Heb namelijk een vrij prijzig 2ehands Passier zadel gekocht, maar volgens mij heeft het zadel nooit echt goed gelegen. Kon namelijk een hand tussen. Hebben jullie enig idee of die harde bulten door schuiving kunnen komen?
Mijn ervaring bij de Heuvelhoeve (Elles Groenendijk) is erg positief. Mocht je wel een Jaguar willen, dan kan zij je wel adviseren. Ik heb zelf daar de laatste keer een tweedehands Jaguar gekocht.
Heb hem gebeld voor een nieuw zadel voor mijn fries ( is een kentaur aphrodite geworden) en hij neemt zich ruim se tijd om te passen.. te kijken.. laat je er rustog mee rijden en nog eens en nog eens als je dat wil..hij is toen met mij (kieskeurige pietlut als ik ben) een uurtje of 4 bezig geweest.. Ik ben zeer tevreden over hem..
Massimo heeft ook extra korte zadels. De rug van mijn paard voldoet precies aan jouw beschrijving en hij heeft een tölt II (ijslanderzadel).
willemieke
Berichten: 792
Geregistreerd: 27-12-06
Geplaatst: 25-04-13 09:46
Er bestaan ook veel 2e hand ninon schutte zadels! Als dat je eerste keus zou ik daar achteraan gaan!! Harde bulten kunnen drukkingen of spierproblemen zijn... Of de opties die je al noemde natuurlijk.
hola1985
Berichten: 53
Geregistreerd: 10-04-11
Geplaatst door de TopicStarter: 25-04-13 09:48
Massimo ga ik even bekijken, dank. Heb meerdere topics gelezen met zadels zoals Ainsley, Stubben, (Massimo) Jaquar, Exselle, Albion Zaldi en Kieffer Garmisch/ Munchen. Deze zadels schijnen allemaal geschikt 'te kunnen' zijn voor deze ruggen. Maar ben echt benieuwd naar ervaringen, zoadat ik zelf een van bovengenoemde zadels kan passen.
claud1
Berichten: 1056
Geregistreerd: 12-03-07
Geplaatst: 25-04-13 10:22
wij hebben sinds kort de ruiz diaz jessica pro (dr bruin). Pony heeft een korte rug - rondgeribt- en hoge lange schoft. We zien al zo snel vorderingen met dit zadel !!! Pony heeft een gevoelige rug en dit zadel is met wolgevuld en daaromheen een gel vulling. Bovendien heeft het een verwisselbare boom zodat als je paard veranderd (wat altijd gebeurt) je het zadel ook kunt veranderen. Verder is de boom flexibel van viber zodat je niet snel je paard stoord. hier heb je een link http://www.ruizdiaz.com/09/saddles.htm de zadels zijn ook verkrijgbaar in NL (google maar eens) suc6 met je zoektocht
Ik heb voor mijn Criollo ook een 2e hands jaguar gekocht, na ongeveer 40 zadels te hebben gehad was dit de 1e die echt super ligt en die past op een extreem korte rug en een enorme schouder. Het zadel zit ook nog eens helemaal super, enorm vaste zit, kan alleen maar de jaguar aanbevelen!
DL_
Berichten: 5256
Geregistreerd: 25-01-06
Woonplaats: Lith, NB
Geplaatst: 25-04-13 12:33
Bel eens een MSFC'er in je regio. Adressen zijn te vinden via http://www.equinesaddlery.nl en http://www.zadeldeskundigen.nl. De mensen die op deze site's geregistreerd zijn hebben een degelijke HBO-opleiding gehad en volgen regelmatig bijscholingen.
3timesmom
Berichten: 1366
Geregistreerd: 10-02-07
Woonplaats: België
Geplaatst: 25-04-13 12:35
ik heb voor mijn paard met verdoorlopende schoft en korte rug een MSFC Profesional aangeschaft. Ligt goed en zit heerlijk. Bij mij kwam Mariëlle van Equimaro.
Marielle Rovers is inderdaad heel kundig, zeer goede MSFC'er!
xanax
Berichten: 162
Geregistreerd: 17-05-11
Geplaatst: 25-04-13 12:44
In dressuurzadels heb je keuze zat.
Moet je echter een springzadel hebben voor een paard met holle rug en hoge schoft wordt het moeilijker. Enige die bij ons paste was een Lemetex Stylist (tegenwoordig Courbette stylist power)
@Sonova. Ik neig ook steeds meer naar een Jaquar. Bij wie heb jij je zadel gekocht, als ik mag vragen? Hbe jij er echt een zadelpasser bij gedaan of heb je het zadel bv bia MP aangeshaft? @DL. Ik ben niet echt bekend met MSFC's. Ga me daar eens in verdiepen. Bedankt. @Unicorn.Kieffer heb ik al een paar keer gehoord, dus wellicht is dat ook een optie.
DL_
Berichten: 5256
Geregistreerd: 25-01-06
Woonplaats: Lith, NB
Geplaatst: 25-04-13 20:39
Msfc is een hbo opleiding en staat voor Master Saddle Fitting Consultant. Op dit moment eigenlijk de enige echte opleiding voor zadelmakers in nederland. Tijdens deze 3 jaar durende opleiding leer je alles over anatomie ruiter en paard, fysiologie, biomechanica, voedingsleer, leersoorten, zadelleer etc.