Moderators: Coby, balance, Dyonne, Sica, C_arola, Neonlight, Firelight
Blijheid schreef:Vooral een academische kaptoom wordt wel vaker gebruikt om bitloos mee te rijden
Een 'gewone' kaptoom met bewegende metalen delen op de neus lijkt mij persoonlijk wat onrustig/onduidelijk.
ZusJacobs schreef:Blijheid schreef:Vooral een academische kaptoom wordt wel vaker gebruikt om bitloos mee te rijden
Een 'gewone' kaptoom met bewegende metalen delen op de neus lijkt mij persoonlijk wat onrustig/onduidelijk.
Zo'n groot ding is ook echt geen kaptoom te noemen, snap niet dat mensen dat kunnen gebruiken.. Zijn echt onzin dingen..
Abacab schreef:de grote kaptoom zoals die in het klassieke rijden wordt gebruikt [een breede leren band met opgezette stukken metaal en ringen] is vooral bedoeld voor jonge paarden bij het longeren. Die paarden hebben dan nog geen kennis gemaakt met het bit.
In Spanje gebruiken ze in de barokke dressuur ook een kaptoom waarbij de neusbeugel geheel van ijzer is soms zelfs nog met een kartelrand aan de binnenzijde die op de neus van het paard drukt. Daar wordt doorgaans ook niet mee gereden.
In de Academische Rijkunst gebruiken ze een kleine kaptoom [metalen ketting of beugel met leer bekleed] en rijden daar alle oefeningen mee vaak in combinatie met een heel dunne stang met grote scharen.
In de western sport kent met ook diverse optomingen van neusriemen met een vergelijkbare werking als de kaptoom.