Ik ben opzoek naar een ander zadel voor mij en mijn pony. Ht zadel wat ik nu heb vindt ik een beetje te groot voor mij en ook voor de pony.
Dit is een 17,5 inch. De pony is rank en ongeveer 1.43. Ik ben ongeveer 1.60 en weeg 42 kilo. Wat denken jullie dat de beste inchmaat is? Ik groei niet zoveel meer.
Ik dacht aan 16 of 16,5 inch?
Alvast bedankt
Marjolijnvdh
Berichten: 421
Geregistreerd: 21-12-11
Geplaatst: 21-07-12 17:45
De inch maat is voor de ruiter. Als 17.5 inch te groot is kijk dan bij 16.5 of 17 inch. Misschien een 16.5 inch zadel zonder diepe zit. Dat geeft de ruiter iets meer ruimte en is voor de pony op de goede lengte. Of een 17 inch zadel met korte kussens. Let wel op de goede boommaat voor je pony bij de schouders. Succes.
17,5 inch is veel te groot. Kan 2 handen achter me bips doen, om maar even zo te zeggen. Iemand zei dat je 1 hand er achter moest kunnen leggen?
Bedankt voor je reactie
Angela
Berichten: 25693
Geregistreerd: 21-03-05
Woonplaats: Beuningen
Geplaatst: 21-07-12 17:57
Je kunt geen zadel uitzoeken op basis van de inchmaat. Naast de inchmaat heb je ook nog de boommaat, en ook dan ben je er nog niet, want iedere boom heeft een net iets andere vorm, waardoor het ene zadel wel kan passen, en het andere niet, terwijl ze dezelfde boom en inchmaat hebben.
Ook kun je niet alleen van de inchmaat uitgaan om te bepalen of je zelf in het zadel past. De inchmaat geeft alleen een afstand aan van voorkant naar achterkant, maar hoeveel plaats er in het zadel is, is ook afhankelijk van hoe diep of hoe vlak de zit is. Zo kun je bij het ene soort zadel niet in een 17 inch passen, maar van een ander soort zadel wel in een 16,5 inch.
Wil je een zadel? Laat dan een zadelmaker komen en geef daaraan je wensen aan. Vaak is op die manier een goed (tweedehands) zadel te vinden.
De inchmaat bepaalt ook de lengte van het zadel. Het zadel moet op bepaalde ribben liggen, maar niet op de laatste want dat is een "losse" rib en dan drukt het zadel op de organen. Het is dus van belang dat het zadel niet te lang is. 17,5 inch is dan veels te groot. Voor bijv. een grote D-pony is 16,5 geschikt, dus ik denk dat in jouw geval een 16 inch goed zal zijn.
Vwb je gewicht vs lengte: je bent aan de magere kant. Een 16 inch zou dan mss wel kunnen, maar je bent iets kleiner dan ik en dan zul je in een 16 inch wrs niet met je benen weg kunnen. Grote kans dat je dan toch min. 16,5 of 17 inch nodig zult hebben. Gewoon een zadelmaker laten komen met diverse modellen en maten. Dat de 17,5 inch te groot (lang) is voor je pony zit er idd dik in. Op de meeste Dtjes is een 17 inch al groot zat.
Ik heb zelf met mijn 1.65 een stubben juventus. Maar je kunt beter even met een zadelmaker overleggen. Afhankelijk van jouw beenlengte en de lengte van de ponyrug kan hij een aantal zadels kiezen en die laten uitproberen.
De Stübben Juventus is een 17 inch. Kan me dus wel voorstellen dat je daar (nog net) in past. Ik ben 1.62 (weeg 58 kg) en pas ook in de meeste 17 inch zadels, tenzij deze een erg diepe zit hebben. Dan is een 17,5 inch toch prettiger.
Lisa1207
Berichten: 36
Geregistreerd: 22-07-12
Woonplaats: Vence
Geplaatst: 23-07-12 10:10
Ik ben 1m76 en weeg 58 kg en mijn zadel is 17,5 inch, maar misschien is dat te lang voor je pony en iets aan de te grote kant voor jou :/ Je kan het beste advies vragen aan een zadelmaker.
TS, de inchmaat die voor jou geschikt is hangt af van de maat van je bovenbenen: Lengte en gewicht doen er niet zoveel toe, lange of korte bovenbenen des te meer. Een hand voor en achter je zitvlak is inderdaad een goede indicatie. En natuurlijk moet het zadel ook goed op je paard liggen dus ik zou er sowieso een zadelpasser bij halen.