Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73

) en smeert alles in met goede lederolie. Een paar dagen herhalen, steeds elke ochtend en avond een laagje olie er op en in laten trekken, totdat het op een gegeven moment nog niet helemaal er in getrokken is na een halve dag. Dan zit er genoeg olie waardoor het leer goed soepel is, zonder dat het te vet is. Dan is het niet glad, niet verdikt, en je knijpt er geen olie uit en je hoeft er eigenlijk jaren niks meer aan te doen bij netjes gebruik, alleen af en toe eens schoonmaken met een goede, verzorgende zadelzeep
Juist, ja, de dierlijke versie dus. Wat je eigenlijk wil doen met al je lederverzorgingsproducten is het natuurlijk vetmechanisme van een levende huid nabootsen. Zonnebloemolie komt daar dus beter niet aan te pas. Bij erg droge hoofdstellen (te lang in de winkel gehangen of tweedehands gekocht en niet juist onderhouden) durf ik ze ook al eens in de olie te steken, meestal volstaat een kleinere 'dosis' die je met de borstel aanbrengt. M'n Stübben hoofdstel kan je zo in 4 plooien, is echt zo soepel als wat en heeft nergens barstjes. Tenzij het heel goedkope hoofdstellen betreft, gemaakt van zogenaamd geperst leder (karton-achtig leder) wordt het leder daar amper dikker van en gaan de passanten helemaal niet plots te klein zijn e.d. Heel goedkope hoofdstellen vermijd je sowieso beter: kan je 'duur'koop noemen, want die gaan toch snel kapot. Maakt weinig uit hoe goed je die onderhoudt... pmarena schreef:Nooit doen.
Krijg je vieze, gore, vette, te vol gezogen zwakke hoofdstellen van. Weken later knijp je de olie er nog uit en de riempjes passen al snel niet meer door de passantjes omdat ze te dik geworden zijn door die olie.
Dit is echt iets voor gemakzuchtige mensen die niet zuinig en niet kritisch op hun spullen zijn
Wil je gewoon goed voor je leer zorgen dan haal je een nieuw hoofdstel uit elkaar, spreidt de onderdelen uit (op wat kranten om je tafel schoon te houden) en smeert alles in met goede lederolie. Een paar dagen herhalen, steeds elke ochtend en avond een laagje olie er op en in laten trekken, totdat het op een gegeven moment nog niet helemaal er in getrokken is na een halve dag. Dan zit er genoeg olie waardoor het leer goed soepel is, zonder dat het te vet is. Dan is het niet glad, niet verdikt, en je knijpt er geen olie uit en je hoeft er eigenlijk jaren niks meer aan te doen bij netjes gebruik, alleen af en toe eens schoonmaken met een goede, verzorgende zadelzeep
