Ik ben opzoek naar een nieuw springzadel. Ik zit alleen niet zo stabiel dus heb graag een zadel waar ik een beetje steun in heb. (graag reageren op mijn vraag, geen opmerkingen zoals, neem les etc etc.)
Alvast bedankt!
maaikj
Berichten: 664
Geregistreerd: 03-10-08
Geplaatst: 25-04-12 14:34
Ik denk dat ook dat voor iedereen wel verschillend is. Ik zou zelf contact op nemen met je zadelmaker, die moet er neem ik aan wel verstand van moeten hebben.
schrikdraad
Berichten: 1298
Geregistreerd: 22-04-11
Geplaatst: 25-04-12 14:40
Kieffer Norbert Koof AT. Die met die dikke knie en kuit wrongen.
Dat zal je bij ieder zadel anders ervaren. Wat veel steun geeft voor de ene ruiter, kan heel vervelend zitten voor de andere. Omdat je toch in eerste instantie moet kijken wat er op je paard past zou ik je willen aanraden om een zadelpasser te laten komen met verschillende merken en soorten zadels. Alles wat er op je paard past, daar ga je mee rijden. Je merkt dan snel genoeg welk zadel je wel past, en welke absoluut niet.
Over het algemeen geven zadels met meer wrong meer steun, maar alleen als de wrong voor jou been ook op de juiste plek zit (bij hele lange, of juist hele korte benen kan het zijn dat je er helemaal niets aan hebt).
MelanieB
Berichten: 25887
Geregistreerd: 06-08-06
Woonplaats: Lathum (GLD)
Geplaatst: 25-04-12 15:51
Mijn Daaleman eventingzadel. Niet mijn vorige paard maar paard daarvoor stopte wel vaker en kon dat niet uitzitten met oude zadel, toen gaf mn instructeur me even een van zijn zadels voor de crossles om uit te proberen, en toen ook gekocht. (zijn daaleman eventingzadels met extra wrong en kuitwrong worden speciaal gemaakt/gesponsord voor boonzaaijer, zijn ook soepel en zacht leer, en niet geverfde zooi, daarom ook verschillen in kleur, en blijft lang mooi, ben er erg blij mee) En pas ik goed op met mn lange bovenbenen
(bij deze foto moest zadel nog aangepast worden vandaar bontje)
Schrikdraad, thanks die ga ik op het lijstje zetten!
Angela, dank je wel voor de informatie! Je hebt gelijk, het verschilt inderdaad. Ga er gewoon een paar proberen en het is inderdaad het belangrijkst wat het beste op mijn paard past!
MelanieB, Bedankt voor deze uitgebreide uitleg! Je zadel ziet er erg goed uit! Waar kan je deze kopen?
De EasyJumper van Hulsebos biedt ook meer steun dan de meeste springzadels. Het is eerder al gezegd, je moet het wel zelf proberen, want als de wrongen net niet lekker zitten dan heb je er juist last van.