Moderators: Neonlight, C_arola, Firelight, Sica, Dyonne, NadjaNadja, balance, Essie73
)it_is_me schreef:Een borstbeschermer kan ook plekjes geven... beter zou je een passende deken kunnen kopen.
Arrabel schreef:it_is_me schreef:Een borstbeschermer kan ook plekjes geven... beter zou je een passende deken kunnen kopen.
Een beetje stomme opmerking om te zeggen dat ik beter een deken kan kopen die past.. je gaat er dus vanuit dat mijn paard een deken op heeft die niet past.... dat doet hij wel, ik ga toch niet een niet passende deken op mijn paard gooien??
Mijn paard loopt 8 uur per dag buiten en dan gaan de randen van de deken schuren, dat is niet te voorkomen.
Citaat:Zo stom is dat niet....
Een deken die goed past, geeft geen schuurplekken.
Maar je zegt de rand van de deken schuurt? Je bedoelt de onderkant? Tegen de bovenkant van zijn benen ofzo?
M_D_H schreef:http://www.equineprotector.nl/
die werkt fijner als zo'n normale borstbeschermer omdatdeze geen drukkingen op de schoft etc geeft
Arrabel schreef:M_D_H schreef:http://www.equineprotector.nl/
die werkt fijner als zo'n normale borstbeschermer omdatdeze geen drukkingen op de schoft etc geeft
Weet je zeker dat dit de goede link is?
Edit: ik zie het al!
Bedankt voor de link!

PriscaZ schreef:Een deken die goed past schuurt inderdaad niet, dus de opmerking is echt wel terecht. Schuren heeft echt niets met de bewegingen van je paard te maken. Als dat zo was, zou ieder paard die een deken draagt schuurplekken moeten hebben en dat is echt niet zo. Ieder merk hanteert zijn eigen maten en pasvormen. Alleen de maat van de deken zegt dus nog niet of hij wel of niet goed past.
Ik zou ook geen borstbeschermer gaan gebruiken. Je ziet regelmatig dat paarden de schoft bovenop kapotschuren of er zelfs een zwelling krijgen.
Misschien kan je erachter komen waarom je deken schuurt. Soms is het al genoeg om de borstsluiting iets anders af te stellen. Op de kale plekken kan je een dun laagje vaseline smeren. Daardoor schuurt het niet nog verder kapot en kunnen de haren weer gaan groeien.
Mijn deken heb ik inmiddels al 3 winters. De eerste 2 geen problemen, vorig jaar een sluiting laten maken, dit jaar deken weer op en schuurplekken. Ze hebben de nieuwe sluiting niet op precies dezelfde plek terug gezet en dat verandert gewoon echt echt al de pasvorm. Sluiting 1 gaatje losser gedaan, vaseline gesmeerd en het is weer bijna weg.
Arrabel schreef:Citaat:Zo stom is dat niet....
Een deken die goed past, geeft geen schuurplekken.
Maar je zegt de rand van de deken schuurt? Je bedoelt de onderkant? Tegen de bovenkant van zijn benen ofzo?
Nee aan de bovenkant, net aan de zijkant van zijn borst zeg maar.
Ik heb een paard van 1.71 en deken maat 205, dat lijkt me toch niet te klein.
De deken zit ook verder goed maar omdat mijn paard veel rent en speelt schuurt de bovenkant van de deken langs zijn boeg en daar komen 2 kale plekjes.